Повістки мають право вручати, зокрема, представники державних (військових) адміністрацій, місцевих і селищних рад / Колаж УНІАН, фото - facebook.com/lvivobltck, скриншот

В Україні повістки до військкомату можуть вручати не тільки співробітники ТЦК і СП. Таке право також мають й інші категорії громадян. Про це повідомили в Чернігівському обласному ТЦК і СП.

Зазначається, що особи, які можуть вручати повістки, проводять оповіщення громадян як самостійно, так і в складі груп оповіщення. Під час вручення повістки проводиться фото- та відеофіксація представником ТЦК і СП або поліцейським.

Повістки громадянам можуть вручати:

Відео дня
  • представники ТЦК і СП;
  • представники структурних підрозділів районних, міських держадміністрацій (військових адміністрацій);
  • представники виконавчих органів сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад;
  • представники підприємств, установ, організацій - на території підприємств (установ, організацій) і в місцях виконання співробітниками робіт;
  • представники відповідного підрозділу розвідувальних органів, Центрального управління або регіональних органів СБУ, які вручають повістки тим, хто перебуває у них на військовому обліку, можуть вручати повістки на всій території України.

У Чернігівському обласному ТЦК і СП додали, що уповноважені особи мають право вручати повістки як за місцем проживання, так і в будь-якому громадському місці або за місцем роботи.

Крім того, у разі відмови від отримання повістки зобов'язаний складатися акт відмови. Цей документ мають підписати щонайменше два члени групи оповіщення. Після цього акт відмови від отримання повістки оголошується громадянину.

У Чернігівському обласному ТЦК і СП нагадали, що поліцейські, які входять до складу групи сповіщення, після відмови громадянина від отримання повістки проводять адміністративне затримання та доставку громадянина до ТЦК.

Мобілізація в Україні - важливі новини

Раніше начальник відділу військового обліку та бронювання Миколаївського обласного ТЦК і СП Олег Чуб розповів, які підприємства не можуть забронювати працівників. Він зазначив, що найголовнішим моментом є те, що всі бронювання, які були надані рішенням Мінекономіки або через "Дію", дійсні до 31 березня 2025 року.

Крім того, юрист Дмитро Франчук пояснив, чи є релігійні переконання підставою для звільнення від мобілізації. Він наголосив, що недостатньо просто назватися пацифістом, щоб уникнути потрапляння на фронт.

Вас також можуть зацікавити новини: