Подоляк вважає, що фінансове стимулювання допоможе покращити мобілізацію в Україні / фото - скриншот

Без соціально-фінансового стимулювання в Україні не буде якісної рекрутингової чи мобілізаційної програми.

Про це сказав радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк в ефірі "24 Каналу".

Він наголосив, що ухвалення рішення про спецконтракти для молодих людей віком від 18 до 24 років - це не крок назустріч США, а об’єктивна реальність. При цьому радник керівника ОП додав, що на сьогодні є потреба через рекрутинг йти правильно, стимулюючи мобілізаційні процеси.

Відео дня

"Необхідно залучати програми рекрутингу, які включають конкретні грошові виплати, можливості для вступу у виші, дають соціальні гарантії, бо це єдині інструменти, які можуть на нинішньому етапі війни, виглядати позитивно. Я розумію, що мобілізація під час війни - це не позитивний процес. Але через подібні соціально-фінансові стимули можна проводити ефективну мобілізаційну, рекрутингову кампанію", - сказав Подоляк.

Він зазначив, що багато молодих людей віком 18-24 роки, мобілізувалися добровільно до українського війська ще на початку повномасштабного вторгнення.

"Це питання виникло раніше, а не вчора, коли США з цього приводу щось сказали і було нібито таке придумане як вихід з цієї ситуації. Це не питання політичної доцільності, а це питання ефективних інструментів роботи по мобілізації, рекрутингу та стимулюванню", - наголосив Подоляк.

При цьому він підкреслив, що треба мати сьогодні багато програм, які будуть стимулювати тих осіб, які вже три роки перебувають на передовій на фронті. За його словами, необхідно збільшувати соціальні гарантії для військовослужбовців, які незалежно від віку, воюють на передовій.

"Думаю, що Міністерство оборони працює і працюватиме активно над цим. Без соціально-фінансового стимулювання не буде якісної рекрутингової чи мобілізаційної програми", - сказав Подоляк.

За його словами, людина в 21 сторіччі має розуміти як вона утримуватиме сім’ю, дітей.

"Вона ставить своє життя на вагу. Зрозуміло, що цінність життя не співставна з виплатами чи пільгами, але ми говоримо про інструменти, які можуть підсилити мобілізаційні процеси", - додав радник керівника ОП.

Нові контракти для молодих осіб - що відомо

Як повідомляв УНІАН, у 2025 році в Україні запровадили спеціальні контракти для людей віком від 18 до 24 років, якими передбачено одноразову виплату в розмірі 1 мільйон гривень, а також ряд пільг.

Представник Міністерства оборони України Дмитро Лазуткін зазначив, що попри те, що молоді люди віком від 18 до 24 років можуть служити за спецконтрактом лише у бойових підрозділах, наразі є дуже позитивна динаміка за кількістю охочих. За його словами, магія цифри в 1 мільйон гривень спрацювала.

Крім цього, військовослужбовець 92-ої окремої штурмової бригади імені Івана Сірка Мстислав Банік розповів, як працюватимуть контракти для молоді. За його словами, піхота потребує великого омолодження - молодих, свіжих, вмотивованих і енергійних людей, які прийдуть.

Вас також можуть зацікавити новини: