Дмитро Наталуха є одним з авторів законопроекту / фото facebook.com/natalukha

У Верховній Раді зареєстровано законопроект про бронювання працівників за умови сплати 20 тисяч гривень податку щомісяця. Автор законопроекту нардеп від "Слуги народу" Дмитро Наталуха розповів в інтерв’ю Radio NV, хто блокує ухвалення цього документу.

Нардеп заперечив, що головним противником так званого економічного або податкового бронювання є Генштаб. 

"Моє персональне спілкування з військовим керівництвом дуже конструктивне. (...) Ми не боремось з якимось уявним Генштабом. Ні, з ними усіма ми знаходимо конструктивну позицію. Звісно, що у кожного є свої застереження, але в процесі консультацій і дискусій ми можемо дійти до певної "золотої середини"", – каже він.

Відео дня

За словами Наталухи, основний спротив ухваленню закону про економічне бронювання чинить "тіньовий сектор". Йдеться про систему хабарників, які за гроші влаштовують "тіньове бронювання", або допомагають ухилянтам виїхати з країни.

"Обсяг тіньового бронювання в рік сягає щонайменше 700 мільйонів доларів і може доходити до двох мільярдів. От з чим ми насправді боремось. (...) І економічне бронювання — це якраз той інструмент, який зробить це непотрібним. Тому що у тебе не буде необхідності шукати, хто тобі щось "нарішає". Ти позбавляєш людей незаконного, але дуже великого заробітку, дуже великого прибутку. І ми бачимо саме у цьому основне й найбільше джерело спротиву", – каже він.

Разом з тим Наталуха відкинув тезу про те, що 20 тисяч гривень щомісячних внесків – надто велика сума для економічного бронювання.

"Відштовхувалися від мінімальної заробітної плати військовослужбовця, мобілізованого, який не виконує бойових розпоряджень — це 20 тисяч 100 гривень. Для того, щоб мати можливість сказати, що справді одна заброньована особа, один заброньований спеціаліст буквально є джерелом грошового забезпечення однієї мобілізованої особи", – розповів депутат.

Мобілізація в Україні: останні новини

Як писав УНІАН, військовозобов’язані зараз плутають два терміни – уточнення та оновлення даних. Адвокат Ярослав Жукровський пояснив, у чому їхня різниця.

Також ми розповідали, які дії мають право вчиняти представники ТЦК та Національної поліції щодо військовозобов'язаних. Юристи пояснили, що працівники цих відомств можуть здійснювати оповіщення про мобілізаційні заходити, вручати повістки, перевіряти документи призовників, військовозобов’язаних, резервістів та військовослужбовців тощо.

Вас також можуть зацікавити новини: