Також вони можуть вручати повістки в громадських та інших місцях / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

Фахівці Безоплатної правничої допомоги розповіли, які дії мають право вчиняти представники ТЦК та Національної поліції щодо військовозобов'язаних. Юристи для АрміяInform пояснили, що працівники цих відомств можуть здійснювати оповіщення про мобілізаційні заходити, вручати повістки, перевіряти документи призовників, військовозобов’язаних, резервістів та військовослужбовців тощо.

Також представники ТЦК та Нацполіції мають право вести зйомку перевірки документів на фото або відео. Крім того, вони можуть запропонувати пройти чи проїхати до ТЦК для встановлення на облік або проходження ВЛК, уточнення персональних даних. 

"Наприклад, якщо під час перевірки документів встановлюється, що людина порушує правила військового обліку або виявлені розбіжності військово-облікового документа з військово-обліковими даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних, резервістів. Вручати повістки можуть цілодобово за місцем проживання, на роботі, в громадських місцях, в ТЦК, на блокпостах та пунктах пропуску", - запевнили фахівці.

Відео дня

Мобілізація в Україні - що змінилось

Раніше адвокат Олена Воронкова розповіла, кого можуть визнати придатним під час повторної ВЛК для чоловіків, які мають інвалідність. 

"Основний нюанс - це те, що порівняно з 2022 та 2023 роками зараз значно суворіші умови проходження медогляду. Уже неодноразово виявляли, що за будь-якого натяку на невідповідність діагнозу чи альтернативного трактування діагнозу особу автоматично визнають "придатною" до проходження військової служби", - зазначила юрист.

Також речник Міністерства оборони України Дмитро Лазуткін заявив, що після 16 липня повістки зможуть надсилати звичайною поштою, адже тоді закінчиться відведений законом строк у 60 днів щодо оновлення даних. 

Вас також можуть зацікавити новини: