В Україні діє реєстр військовозобов'язаних "Оберіг" / колаж УНІАН, фото УНІАН

Заступниця Міністра оборони Катерина Чорногоренко розповіла, як працює та хто вносить відомості до реєстру військовозобов'язаних "Оберіг", передає suspilne.media.

"Реєстр "Оберіг" - це інструмент для розуміння державою людського капіталу, для військового обліку громадян і для зворотного зв'язку громадян і розуміння, які дані щодо військового обліку є у держави. Наразі єдиний орган, який вносить в "Оберіг", - це працівники ТЦК і СП. Це єдиний реєстратор, який може вносити дані", - сказала вона.

Зазначається, що з метою актуалізації даних українців та українок "Оберіг" взаємодіє з шістьма іншими реєстрами: реєстр Державної податкової служби, реєстр Мін'юсту, реєстр Державної реєстрації актів цивільного стану, реєстр Державної судової адміністрації, реєстр Державної прикордонної служби та реєстр Міністерства освіти і науки.

Відео дня

"Перевірити, чи розшукують вас як "ухилянта" можна в базі у реєстрі ТЦК. Для цього пишемо прізвища, ім'я та по батькові. І якщо в системі такі люди є, то побачимо всі судові справи, які з нею пов'язані, суди, в яких вони вирішувалися, і пов'язаних осіб", - додала Чорногоренко.

Хто не "ухилянт" - поважні причини неявки до військкомату

За словами юриста, поважні причини неявки до військкомату за повісткою, згідно з ухваленим законом про мобілізацію, такі: стихійні явища, що завадили військовозобов'язаному вчасно прибути за повісткою до ТЦК; явища воєнного характеру та їхні наслідки; хвороба самого громадянина; смерть близьких родичів.

Вас також можуть зацікавити новини: