Україна дозволила 15-хвилинні розмови полоненим у надії, що Росія відповість взаємністю / фото УНІАН

Україна дозволяє російським військовополоненим телефонувати додому. Для українських військовополонених у РФ це "рятувальне коло" недоступне. І розгнівані українські родини вимагають заборонити телефонні дзвінки ув'язненим російським солдатам, пише Associated Press.

"Мати можливість розмовляти зі своїми близькими дорогого коштує. Я вже майже рік у полоні. Я божеволію, - заявив один із російських військовополонених. - Люди не зроблені зі сталі".

Нагадується, що за три тижні сім'ї українських військовополонених зібрали понад 25 тисяч підписів під петицією про заборону дзвінків для російських військовополонених, однак її відхилили.

Відео дня

Рух розгніваних родин набирає обертів, протести зростають із кожним тижнем.

"Згідно з Женевськими конвенціями, привілеї військовополонених включають регулярне спілкування з домом у вигляді листів і листівок не рідше ніж двічі на місяць. Україна пішла далі, дозволивши 15-хвилинні розмови з початку війни в надії, що Росія відповість взаємністю. Відкидаючи петицію сімей, уряд послався на конвенцію, але також заявив, що дзвінки можуть тільки допомогти захистити полонених українців. Ці розмови, як ідеться в заяві уряду, показують, що російським солдатам нема чого боятися, здаючись у полон", - ідеться в статті.

Також зазначається, що Україна регулярно відкриває свій головний табір для військовополонених для Червоного Хреста, ООН і міжнародних журналістів. Наприкінці квітня агентство AP відвідало це місце на заході України. Візит відбувся за умови, що його точне місце не буде розкрито.

У Росії доступ до подібних таборів, де утримуються українці, жорстко обмежений.

"Звіти ООН, засновані на інтерв'ю після звільнення, показали, що більшість українських військовополонених піддаються звичайному медичному нехтуванню, систематичному жорстокому поводженню і тортурам. У тих самих звітах було виявлено окремі повідомлення про жорстоке поводження з російськими солдатами, здебільшого під час захоплення або транспортування до місць інтернування", - йдеться в публікації.

Раніше повідомлялося, що петиція із закликом заборонити російським військовополоненим телефонні дзвінки, збір підписів якої розпочався 22 березня, набрала необхідні 25 тисяч голосів, але в Кабміні її відхилили.

До цього керівник прес-служби координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Петро Яценко заявляв, що дзвінки полонених РФ додому - це "добра воля України", яку держава фінансує чималими коштами, але може це припинити, якщо Росія продовжить маніпулювати аналогічною можливістю для українських військовополонених.

Вас також можуть зацікавити новини: