этот материал доступен на русском

Сімейний траблшутер Юхим Шабшай: до мене звертаються, коли ніхто інший допомогти не може

19:45, 31 липня 2020
Суспільство
346 0
Офіційно

Юхим Михайлович каже, що сімейний траблшутер потрібен, коли звичайний психолог не допомагає, або ситуація запущена, або вона незвичайна, тобто коли потрібен нестандартний підхід.

«Траблшутінг - це дуже складний процес, який вимагає врівноважених рішень, креативного підходу, кмітливості. До мене звертаються, коли ніхто інший допомогти вже не може. Це не звичайні психологічні послуги, працювати доводиться практично з усією родиною - ми так і говоримо - «сім'я під ключ», тому що дитина такою виросла не просто так. Розробка сімейних сценаріїв - це ціла система, яка вимагає багатосторонніх домовленостей та злагодженої роботи», - пояснює фахівець.

Траблшутер з 20-річним досвідом каже, що ця робота кропітка, але ефективна.

«Я не лікую мізки, я повністю вибудовую абсолютно нову реальність для людини. Ми спочатку домовляємося, робимо діагностику, потім створюємо сімейний сценарій з урахуванням бажань дитини та цілей батьків. На основі цього сценарію один або два рази на рік дитина повинна виїжджати в табір, де з дитиною працюють в модельованих ситуаціях. Наприклад, у нас є формат Mind hunter - "Полювання за розумом", спрямований на роботу з увагою. Для творчих дітей - програма Hollywood: корисна для тих, хто хоче стати блогером, актором, режисером, художником. Ми активно залучаємо арт-терапію, а також військові мистецтва, медитації. Через всі ці програми ми виходимо на те, що дійсно чіпляє дитину. У цьому напрямку вона починає розвиватися, і потім це перетворюється в його хобі або навіть бізнес. Він починає осягати життя, розвивати особисту ефективність, на цьому етапі я, по суті, закриваю питання, які повинні були закривати мама з татом, але з якоїсь причини не вийшло», - розповідає експерт.

Юхим Михайлович каже, що працювати доводиться з різними проблемами. «Хронічна лінь, апатія, депресія або навпаки агресія, неповага до старших, прокрастинація, небажання вчитися, чогось досягати, гулянки, алкоголь, наркозалежність, є навіть успішні кейси з різними формами аутизму. Ось ми брали таких дітей і виводили їх на те, що вони починали власні стартапи», - ділиться Юхим Шабшай.

Експерт стверджує, що для траблшутера нерозв'язних проблем немає. «Мені завжди цікаві нові ситуації, які не вкладаються у звичайні рамки. Траблшутінг дозволяє знаходити нестандартні рішення. Одне з пріоритетних завдань у мене, як у фахівця в даній області, і нашого Future education centre 3/7 - збільшення кількості сімейних траблшутерів в Україні. Разом ми зробимо цей світ кращим!».

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter