Фото ua.depositphotos.com

Виробники лікарських засобів мають відігравати більш активну роль у формуванні доступної цінової політики на ринку медикаментів. Про це заявила член Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Вікторія Вагнєр.

"Я вважаю, що виробники ліків могли б відігравати більшу роль у забезпеченні доступних цін, особливо в контексті соціальної відповідальності", — зазначила депутат.

За її словами, процес зниження вартості ліків повинен мати комплексний підхід за участі держави, фармвиробників, дистриб’юторів та аптек.

Відео дня

"Це має бути спільна відповідальність усіх учасників ринку. Саме конкуренція є ключовим інструментом для зниження цін", — додала Вагнєр.

Водночас, депутат наголосила на ризиках вибіркового, лише на рівні аптек, адміністративного втручання в ціноутворення, що, за її словами, може створити загрози для фармацевтичного ринку України.

"Ми запропонували регуляторним службам і Антимонопольному комітету провести дослідження щодо ціноутворення фармацевтичних виробників. Очікуємо на їхні звіти у другій половині квітня", — сказала вона.

Окрему увагу парламентарка звернула на ситуацію в прифронтових регіонах, зокрема на Херсонщині.

"Частина аптек дійсно закривається або вже закрилася. Це загрозлива ситуація, особливо для малих аптек і мобільних аптечних пунктів. Їхня нерентабельність ставить під загрозу доступ пацієнтів до медикаментів у прифронтових громадах", — повідомила Вагнєр.

За її словами, МОЗ має вжити всіх необхідних заходів для підтримки аптечної інфраструктури, особливо у зонах підвищеного ризику.

"Аптеки — це не лише податки й робочі місця. Це, насамперед, доступ людей до лікування. Якщо закривається аптека, яка обслуговує 10–18 сіл — ми маємо критичну ситуацію", — підсумувала депутат.

Як відомо, виробники формують 72% ціни на ліки.