Огризко вважає, що МЗС діяло в межах закону / ua.depositphotos.com

Ексміністр закордонних справ України Володимир Огризко прокоментував ініціативу МЗС щодо зупинення консульських послуг для українських чоловіків за кордоном і відповів, наскільки законним є таке нововведення.

Так, в інтерв'ю NV він висловив упевненість у тому, що керівництво МЗС діє в межах закону.

"Я думаю, що міністр Кулеба діє в рамках закону, тому що ухвалено новий закон, який вимагає зміни певних процедур, і ці процедури змінюються. Думаю, що вже хто-хто, а МЗС зазвичай тримається букви закону", - заявив Огризко.

Відео дня

Він зазначив, що хоч закон про мобілізацію набуде чинності через місяць, але є процедури, якими керується МЗС. "І ці процедури, як і законодавство загалом, підлягають певним змінам у контексті того, що змінюється саме законодавство", - сказав він.

Він зауважив, що є люди, які залишилися в Україні, платять податки, і з цих податків держава має можливість робити те, що потрібно для захисту держави.

"А десятки й тисячі, а може й сотні тисяч чоловіків сьогодні за кордоном прекрасно себе почувають, патріотично розмахуючи прапорцями на футбольних матчах, але чомусь не хочуть приїхати й допомогти Україні. Чи це дуже морально? Чи дуже відповідає тим сучасним реаліям, які ми з вами щодня і щоночі переживаємо? Хіба не можна поставити питання в такому ключі?", - наголосив екс-глава МЗС.

За його словами, для консульських співробітників потрібні чіткі інструкції щодо того, яким чином діяти далі, оскільки старий закон практично припиняє свою дію за кілька днів, "а для опрацювання тих заявок, які подаються, потрібен певний час і виникає правова колізія".

Він наголосив, що, на його думку, юристи в МЗС дуже детально вивчили всі законодавчі та підзаконні акти для того, щоб діяти саме таким чином.

Крім того, Огризко наголосив ще й на питанні морального характеру.

"Мене, наприклад, обурює, коли [за кордоном] сидять здорові чоловіки, які тут можуть працювати. Не обов'язково йти на фронт, вони можуть працювати, де завгодно. Можуть робити дрони, працювати в системі ВПК, зрештою готувати для наших захисників їжу, щоб вони бодай раз на день могли мати гарячу їжу, коли сидять у мокрих окопах і захищають нас із вами. Ні, вони обрали іншу логіку. Сидять подалі і дуже патріотично розповідають, як вони люблять Україну. Таким чином, я вважаю, що такий підхід абсолютно аморальний", - заявляє ексміністр.

Призупинення консульських послуг для призовників

23 квітня набуло чинності припинення консульських послуг для громадян України, які перебувають в інших країнах. У Міністерстві закордонних справ назвали це "відновленням справедливого ставлення до чоловіків мобілізаційного віку в Україні та за кордоном".

Водночас у Комітеті Верховної Ради з питань національної безпеки та розвідки назвали цю ініціативу "напівзаконною" і мають намір викликати представників Міністерства закордонних справ України для роз'яснення.

Вас також можуть зацікавити новини: