У Тернополі під час молитовного сніданку представники влади, духовенства та громадськості обговорили виклики, які сьогодні стоять перед областю (відео)

14:14, 15 квітня 2019
Тернопіль
412 0
Степан Барна / Фото прес-служби ТОДА

У Тернополі під час молитовного сніданку представники влади, духовенства та громадськості обговорили виклики, які сьогодні стоять перед областю.

Як передає кореспондент УНІАН, участь у заході взяли керівники місцевої влади, священики, представники Всеукраїнської ради церков в Тернопільській області, військові, родини загиблих в АТО та героїв Небесної сотні.

«Молитовні сніданки вже стали традицією у нас. Завдяки такому формату ми маємо можливість поспілкуватися про те, чим сьогодні живе Тернопілля і які виклики нам потрібно вирішувати. Святе письмо вчить нас: «По справах їхніх пізнаєте їх». Сьогодні головним викликом для нас є обороноздатність нашої держави і мені приємно, що Тернопілля не лише подарувало 6 тис. воїнів, які захищали українську державу. Ми також є локомотивом відновлення військових частин. Сьогодні військові частини відновлюються в Теребовлі, Чорткові, Бережанах. Не кажучи вже про Тернопіль, де дислокується 44-та артилерійська бригада. Завдяки будівництву двох сучасних гуртожитків для військових-контрактників у Тернополі, двох у Чорткові та ще трьох у Теребовлі, щонайменше 800 військових отримають комфортні умови для проживання», – зауважив під час виступу голова ТОДА Степан Барна.

Він також відзначив результати децентралізації.

«В області створено уже 49 ОТГ, вони охоплюють майже 616 тис. жителів і 58,6% території.  Обличчя цих територій змінюються. Одразу впадають у вічі нові дороги, відремонтовані приміщення навчальних закладів, в яких діє проект «Новітня українська школа», поряд – амбулаторія з новим автомобілем для сімейного лікаря. А вчора, їдучи Тернопільським районом, я побачив, що почали активно освітлювати вулиці, багато контейнерів для роздільного збору сміття. Це означає, що завдяки реформі децентралізації починає змінюватися свідомість людей», – сказав Барна.

У свою чергу єпископ Бучацький УГКЦ Дмитро Григорак під час виступу наголосив, що у своїх діяннях насамперед необхідно керуватися моральними принципами.

«Людина – це Боже створіння і вона має прислухатися до Божого слова. Як вона ставиться до Бога, до слова Божого – це багато в чому визначає її сутність. Напередодні виборів церква не агітує. Але хочу  розставити орієнтири. Наш покійний патріарх Любомир Гузар казав, що визначальними рисами є три «П»: професіоналізм, порядність і патріотизм. І саме ці ознаки треба приміряти до кандидатів, які хочуть керувати державою», – висловив переконання священик.

Голова Тернопільської облради Віктор Овчарук подякував присутнім отцям за їх патріотизм, за їхню допомогу військовим та сім’ям героїв.

Водночас він відзначив успіхи області у впровадженні медичної реформи.

«Зараз на третинному рівні ми надаємо конкуренті послуги. Бо раніше за окремими послугами треба було їхати в інші області чи до Києва. Тепер навпаки пацієнти їдуть з інших областей до нас. І ми віримо, що наші люди зроблять проєвропейський вибір, аби продовжився курс на реформування», – сказав Овчарук.

Батько загиблого героя Небесної сотні Устима Голоднюка Володимир закликав всіх в час Великого посту очистити свої серця від злоби і при прийнятті важливих рішень завжди згадувати про тих, хто поклав своє життя за те, щоб Україна була такою, як є зараз.

«Ми живемо в непростий час, нам постійно доводиться проходити різні випробування. Нам доводиться відстоювати те, ким ми є. Зараз нам вкотре потрібно зробити вибір на корись нашої державності, на користь нашої незалежності, щоб подвиги людей, які віддали життя, були недаремні», – сказав Володимир Голоднюк.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter