Зимова Східниця зустрічає туристів ось такими краєвидами / фото Марина Григоренко

Селище Східниця у Львівській області з початку нульових почало активно розвиватися як туристичний напрямок, що може запропонувати відпочивальникам корисні мінеральні води, мальовничі краєвиди та культурну програму.

Оскільки ж Східниця – це ще Прикарпаття, гори тут невисокі, а температури – не настільки низькі.

Загалом в околицях Східниці є чимало гідних уваги пішохідних маршрутів різної довжини та складності – на Цюхів Діл, Урич, Тустань, Сопіт, Рибник та багато інших цікавих локацій. Втім, більшість з них все ж краще підійдуть для літа.

Відео дня

Однак і в зимовий час тут можна відшукати кілька нескладних маршрутів для хайкінгу. Зокрема, цього року УНІАН.Туризм випробував нову дорогу до села Гута, як виявилося, цінний в першу чергу не завдяки кінцевій меті, а завдяки краєвидам на шляху.

Загалом, з Гутою вийшов цікавий конфуз – загугливши цей населений пункт, ми швидко отримали багатообіцяюче "Гута – тихий та живописний гірський рай".

Поки ми йшли два кілометри зі Східниці до Гути новенькою асфальтованою дорогою, нам дійсно відкривалися чарівні краєвиди, які взимку, на відміну від літа, не закривали дерева.

Дорога зі Східниці до Гути / фото Марина Григоренко

Втім, дійшовши до Гути, ми побачили крихітне село на кілька будиночків без жодних ознак життя – ніяких зелених садиб і хіпстерських кафе. Вже запитавши Гугл ще раз, ми з'ясували, що насправді на заході України є щонайменше три Гути – і отой тихий рай на понад 1,2 тисячі жителів розташований на Івано-Франківщині. Натомість дрогобицька Гута мала лише 27 жителів станом на 2015 рік. Наразі це найменш чисельний і найбільш високогірний населений пункт регіону.

Село гута на Львівщині / фото Марина Григоренко

Загалом на прогулянку зі Східниці до Гути та назад у туристів йде в середньому 2,5 години, це якщо не поспішати і зупинятися помилуватися краєвидами та зробити фото.

При цьому він є доволі простим, тож такий міні-похід буде під силу навіть дітям. Втім, про теплий одяг та зручне взуття запувати не варто. Також на шляху вам не зустрінеться жодних кафе, але чай-каву-перекусити можна внизу на заправці або ж в ресторанах ближче до туристичної частини Східниці.

Хоча Східниця є повноцінним самостійним туристичним напрямком, також селище дуже популярне серед туристів, які відпочивають у сусідньому місті Трускавець як місце для одноденної екскурсії – доїхати туди можна прямою дорогою на авто за півгодини або ж за годину маршруткою від залізничного вокзалу Трускавця. Ну або ж можна пройти й пішки через Орівський хребет, але то вже для досвідчених пішохідників – йти близько 30 кілометрів через пагорби та ліси.

Як повідомляв УНІАН, також з Трускавця легко дістатися до гірськолижного комплексу "Буковиця" – близько 20 хвилин машиною через Борислав чи годину пішки через ліс. 

Цього сезону тут можна покататися засніженим схилом на лижах та сноубортах – коли ж недостатньо справжнього снігу, насипають штучний сніг з пушки.

Вас також можуть зацікавити новини:

Читайте свіжі новини туризму, шукайте ідеї для подорожей і дивіться мальовничі фото з усього світу на Телеграм-канал УНІАН.Туризм