Росія може застосувати в Україні хімічну зброю / фото Міноборони РФ

Застосування хімічної зброї Росією в Україні буде мати сумнівну ефективність.

Таку думку висловив колишній співробітник СБУ і експерт Українського інституту майбутнього Іван Ступак, зазначивши, що зброя такого типу може використовуватися ефективно тільки в країнах із сухим кліматом, як було в Сирії, передає 24 канал.

"Після ядерної зброї, чим ви зібралися нас лякати? Яким-небудь газом, якоюсь речовиною, яка в повітрі розчиняється, яка носить вітер туди-сюди і може на російські позиції понести?" – зауважив Ступак.

За його словами, хімічна зброя є зброєю масового ураження за умови великого скупчення людей на конкретній ділянці, а ЗСУ розтягнуті по величезному фронту. Росіянам не варто сподіватися на ефективність та результативність такої зброї, додав Ступак.

Загроза застосування Росією хімічної зброї 

Раніше повідомлялося, що в Адміністрації президента США Джо Байдена попередили, що в разі погіршення ситуації для Росії на фронті Путін може спочатку застосувати хімічну зброю, перш ніж вдатися до ядерної конфронтації з НАТО.

"Але в разі продовження втрат на полі бою або повного розпаду російської армії деякі високопоставлені чиновники, які працюють над цим питанням, прийшли до висновку, що Москва може вдатися до застосування хімічної зброї – в тому числі тієї, яку країна пов'язує з використанням при отруєнні Олексія Навального", – писало Politico.