Військовий оцінив ймовірність мобілізації такої кількості людей для контрнаступу / Колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com, скріншот

Для того, щоб Сили оборони України перейшли в контрнаступ, необхідно мобілізувати до двох мільйонів людей. Про це сказав військовослужбовець Збройних сил України Євген Ієвлєв в ефірі КИЇВ24, коментуючи інформацію блогера та військовослужбовця Кирила Сазонова, котрий повідомив, що Головнокомандувач Олександр Сирський під час зустрічі "у вузькому колі" натякнув на можливість контрнаступу.

Ієвлєв зазначив, що йому як військовому не може бути відомо такої кількості даних і факторів, які відомі головкому. Водночас, за його словами, військові науковці вважають, що для того, щоб контрнаступати, необхідно втричі більше людей, ніж у ворога.

"На сьогоднішній день загалом проти нас зосереджено 600-700 тисяч росіян, тобто нам як мінімум потрібно 1,8 мільйона людей мобілізованих, щоб наступати. Це тільки для того, щоб звільнити території. Це потрібно покласти цю кількість людей, а після них ще хтось має прийти, поставити прапор і контролювати і втримувати цю територію", - наголосив Ієвлєв.

Відео дня

При цьому він зазначив, що українське військове командування може мати плани про звільнення територій в якихось локальних місцях .

"Але треба брати до уваги, що підрозділи, які сьогодні стоять "на передку", зокрема, на  Донбасі, дуже виснажені і в них є певна криза з піхотою", - наголосив військовий.

Він зазначає, що наші засоби ураження наносять ворогу суттєві втрати, але лінію, яку посуває ворог, тримає піхота. "Тому якщо є така криза з піхотою з точки зору оборони, то чи доречна взагалі історія з наступом. Те, що він потрібен, то це очевидні речі", - наголосив Ієвлєв.

Чи можливий український контрнаступ

Як повідомляв УНІАН, днями відбулася зустріч головнокомандувача Олександра Сирського з військовими блогерами. Як повідомив блогер та військовослужбовець Кирило Сазонов, Сирський  сказав, що необхідно зупинити противника. При цьому зазначив, що перемога неможлива, якщо ЗСУ працюватимуть тільки в обороні, тому ЗСУ мають перехопити ініціативу і будуть контратакувати.

Військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко вважає, що  перспективи виходу ЗСУ з оборонного ведення бойових дій найближчим часом нема. Він зазначив, що до інавгурації Дональда Трампа як мінімум сили оборони України будуть знаходитись саме в стані оборони. 

У жовтні цього року керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко  сказав, що Україна може провести новий контрнаступ у 2025 році, якщо отримає достатньо західної техніки і дозвіл на глибокі удари по РФ.  

Вас також можуть зацікавити новини: