Перші жінки-засуджені підписалаи контракти з ЗСУ /  колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com, REUTERS

Семеро жінок, які відбували покарання у в’язниці, уклали контракт із Збройними силами України. Про це повідомили Міністерство юстиції України.

"Жінки виявили бажання проходити військову службу за контрактом в обмін на умовно-дострокове звільнення. Вони успішно пройшли військово-лікарську комісію та отримали згоду командирів військових частин на проходження служби у конкретних підрозділах Сил оборони", - сказано в повідомленні.

Заступник Міністра юстиції Олена Висоцька зазначила, що ухвалений Верховною Радою закон про мобілізацію засуджених осіб передбачає можливість потрапити до війська не тільки чоловікам, але й жінкам. "Однак раніше засуджені жінки не виявляли бажання мобілізуватись до війська. Наразі маємо рішення щодо перших 7 засуджених, які вирішили укласти контракт із ЗСУ", - додала вона.

Відео дня

В Мінюсті повідомили, що загалом, з дня набрання чинності Закону України, яким врегульовано порядок реалізації прав засуджених на їхню безпосередню участь в обороні нашої держави, 6101 засуджених виявили бажання долучитись до лав Збройних Сил України. Вже 3823 осіб виїхали з установ відбування покарань на навчання.

Мобілізація засуджених в Україні

Як повідомляв УНІАН, після підписання 17 травня президентом України Володимиром Зеленським, ряд категорій ув'язнених можуть при бажанні мобілізуватися в армію.Відповідно до закону, не будуть мобілізовувати осіб, які вчинили злочини проти основ національної безпеки, умисне вбивство, злочини, пов’язані з тероризмом.

Міністр юстиції України Денис Малюська розповів, що у тюремній системі є багато хороших людей, які могли б стати в нагоді на фронті і це хороша можливість почати життя з нової сторінки.

Перші ув'язнені, звільнені в рамках програми, вже проходять військовий вишкіл, який триватиме щонайменше два місяці. Очікується, що вони будуть відправлені на передову до кінця літа.

Міністр підкреслив, що існують значні відмінності між українською кампанією з набору ув'язнених і російською, в рамках якої десятки тисяч російських ув'язнених звільнили, щоб воювати в Україні, включно із серійними вбивцями та ґвалтівниками.В Україні засуджені за серійні вбивства, сексуальне насильство і злочини, пов'язані з національною безпекою, не допускаються до програми дострокового звільнення. Колишнім високопоставленим політикам, ув'язненим за корупцію, також не дозволяється вступати на службу.

Ув'язнені, які хочуть піти в ЗСУ, мають пройти низку фізичних і психологічних тестів, а також співбесіди з тюремними і військовими чиновниками. Крім того, їм має залишатися щонайменше три роки до кінця терміну ув'язнення, і вони мають бути не старшими за 57 років. Малюська зазначив, що якщо їх візьмуть, то вони служитимуть у спеціальних підрозділах до закінчення війни або демобілізації, сказала Малюська. Водночас якщо засуджені не пройдуть військову службу або спробують втекти, їм загрожує ще до 10 років в'язниці.

Вас також можуть зацікавити новини: