Патрушев заговорив про вплив Заходу на Україну / REUTERS

Секретар російської Ради безпеки Микола Патрушев відзначився дивною заявою про Україну, сказавши, що в будь-який момент там "може спалахнути".

Так в інтерв'ю "Аргументам і фактам" він прокоментував міграційну кризу на кордоні Білорусі та Євросоюзу, розв'язану режимами Лукашенка й Путіна.

Захід Патрушев звинуватив у веденні "політики втручання у внутрішні справи інших країн". За його словами, жителі Іраку тікають в ЄС через Білорусь через те, що Захід нібито "довів країну до розвалу". Не забув представник режиму Путіна згадати й про Україну.

"Фактично встановивши свій протекторат в Україні, Захід зруйнував економіку цієї країни, довів суспільство до безправ'я, а окремі верстви населення до злиднів. У будь-який момент в Україні може спалахнути так, що мільйони українців побіжать шукати притулок в інших місцях", - заявив він, продовживши свій "спіч" описом ситуації на Близькому Сході та в Північній Африці.

Скандал через нелегальних мігрантів у Європі

З кінця травня Білорусь сприяє нелегальному проникненню мігрантів до Євросоюзу через свою територію. Так Мінськ відреагував на посилення західних санкцій щодо Білорусі. Особливо напружена ситуація на польсько-білоруському кордоні спостерігається в останні тижні.

В ЄС такий крок назвали "гібридною атакою" Білорусі. Зокрема, Литва і Латвія, А також Польща та Естонія звинуватили владу Білорусі у використанні нелегальних мігрантів як зброї в гібридній війні проти ЄС. Вони закликали ООН вжити заходів щодо білоруського керівництва через заохочення іноземців до незаконного перетину кордонів Євросоюзу.

Щоб запобігти напливу ймовірно нелегальних мігрантів, балтійські держави значно зміцнили безпеку своїх кордонів. Зокрема Литва почала будівництво загородження на кордоні з Білоруссю. Також Литва вперше в історії країни після відновлення незалежності ввела режим надзвичайного стану на частині території через критичну ситуацію з мігрантами на кордоні з Білоруссю.

Тим часом Польща підвищила бойову готовність військ територіальної оборони на кордоні з Білоруссю. Уряд Польщі звинувачує Лукашенка в організованій доставці біженців з кризових регіонів до зовнішнього кордону Євросоюзу. Щодо Олександра Лукашенка у Німеччині почали розслідування через наплив нелегалів.

Європейський Союз звинувачує білоруського правителя в тому, що він дозволяє ввозити мігрантів з кризових регіонів В Білорусь, а потім контрабандним шляхом намагатися переправляти їх в Польщу, Литву і Латвію. Тож, Євросоюз готує п'ятий пакет санкцій щодо режиму Олександра Лукашенка через використання ним мігрантів як інструменту проти країн блоку.

У білоруському таборі для мігрантів зафіксовано спалах COVID-19. Близько 100 мігрантів були госпіталізовані з логістичного центру "Брузгі" на білорусько-польському кордоні, зокрема, з важкою формою коронавірусу.