Смеречанський каже, що чудово пам’ятає свій перший виліт / фото Укрінформ

Командир авіаційної ескадрильї 114 бригади тактичної авіації, підполковник Іван Смеречанський ("Смерека") розповів, що вірить у певні прикмети та ніколи не розлучається з талісманом - іграшковим пілотом-ведмедиком.

За його словами, усі хочуть літати, але це не всім дано. Як військовий розповідає, буває, що людина здорова, має чудові знання, відмінник, але не вдається керувати літаком. Тому можна сказати, що певною мірою треба народитися льотчиком.

Смеречанський також каже, що чудово пам’ятає свій перший виліт.

Відео дня

"Всі перші польоти, самостійні запам’ятовуються. Перший політ запам’ятовується, коли ти піднявся в небо, навіть з інструктором, а інше відчуття -  коли ти сам, без інструктора, тобто сам керуєш бойовою машиною чи навіть хай небойовою. Ще на 1-2 курсі там легкомоторні були літаки, але все одно - ці емоції пережити, що ти керуєш сам, тобто на тобі вся відповідальність, і потім тобі треба посадити літак...", - поділився льотчик з "Укрінформом".

За його словами, є традиція - після першого приземлення товариші зустрічають, підкидають тебе, б’ють об борт літака. Він наголосив:

"Ці моменти залишаються в пам’яті на все життя".

Він зізнається, що вірить у певні прикмети. Наприклад, в те, що не можна голитися перед польотом чи фотографуватися. Тому він цього дотримується.

Також військовий розповів, що у нього є талісман - іграшковий ведмедик, та поділився його історією. Його  подарували Смеречанському у 2018 році. Історія така: колега, який вже загинув, у той час виступав за кордоном у пілотажній групі. Під час митного контролю в Івано-Франківську Смеречанський випадково побачив ведмедя, якого йому подарували. Він запитав, звідки такий талісман, та дізнався, що це - іноземний презент.   

"У нас таких тоді важко було знайти. На день народження мені приходить посилка - і там цей ведмедик. Вони літали з ним, і тепер це мій талісман. Він завжди зі мною: і на медкомісії, і під час польотів. Жартую, що він підказує, коли я щось не так роблю. Одного разу забув його взяти - відчув, ніби чогось бракує. Тепер, від початку повномасштабного вторгнення, він зі мною в кожному бойовому польоті", - розповів підполковник.

Війна в Україні - думка військових

На думку бійця 100-ї окремої механізованої бригади Вадима Барабухи, незважаючи на складні фронтові умови, страждати не обов'язково. Військовий вважає, що потрібно отримувати радість від різних дрібниць і знаходити золоту середину поведінки, щоб зберегти життя.  Він розповів, що перший місяць на фронті жив "на енергетиках, шоколадках та тому, що десь валялося", бо зашкалював в крові адреналін через саму думку - "їдемо воювати".

Вас також можуть зацікавити новини: