У затяжній війні Росії проти України винна, зокрема, і політика США, яка змогла переконати країну-агресора, що Заходу не вистачає рішучості. Таку думку на сторінках видання Politico висловив академічний директор Амстердамського університету, колишній чиновник уряду США Ендрю Чахоян.
Він критикує політику нинішнього президента США Джо Байдена, зокрема спроби розірватися між страхом перед перемогою України та страхом перед її втратою, а також недостатню військову підтримку:
"За президента Джо Байдена США розглядали реваншизм Москви як кризу, якою потрібно керувати, а не як війну, яку потрібно виграти, пропонуючи підтримку, аби Україна могла боротися, але яка ніколи не була достатньою, щоб вигнати загарбників".
На думку колишнього урядовця США, помилки Америки почалися не 2022 року і не 2014-го, коли Росія анексувала Крим. Він пише:
"Свіжіші приклади (помилок, - ред.) включають вторгнення в Грузію 2008 року, яке залишилося без відповіді; збиття рейсу MH17, яке було применшене; і підтримка Москвою сирійського диктатора Башара Асада 2015 року, яка залишилася безкарною".
За словами Чахояна, кожна з цих невдач зміцнила переконання Росії, що Заходу бракує рішучості. Аналітик пояснює:
"Росію, як показує історія, стримує сила і підбадьорює слабкість. Вона живиться страхом і нерішучістю противника. І хоч Москва несе повну відповідальність за розв'язання цієї катастрофічної війни, модель помилок західної політики дозволила її амбіціям вийти з-під контролю".
У зв'язку з цим Чахоян згадує обіцянку новообраного президента США Дональда Трампа, який говорив: "Разом ми забезпечимо світ силою і зробимо Америку та світ знову безпечними!".
Аналітик констатує: "Сила, використана мудро і рішуче, - це саме те, що знадобиться, щоб відтягнути світ від краю прірви, відновити стримування і покласти край злочинній війні Росії".
Останні новини про війну в Україні
Президент України Володимир Зеленський зустрівся з новообраним президентом США Трампом у суботу, 7 грудня, в Парижі. Після цієї зустрічі Трамп заявив, що Зеленський хоче укласти угоду про припинення вогню і почати переговори.
Також він озвучив втрати України та Росії у війні. За словами Трампа, Росія втратила 700 000 осіб, Україна - 400 000.
Зеленський же повідомив, що Україна з початку війни втратила 43 тисячі захисників загиблими і 370 тисяч пораненими.
Президент України 9 грудня підтвердив, що він обговорював із Трампом у Парижі заморожування війни.
Тим часом Росія продовжує ескалацію, і лише цієї осені ворожа армія випустила по території України 6000 дронів і ракет - це вчетверо більше, ніж минулої осені.