Російські окупанти влаштували хвилі зачисток під Маріуполем / фото ua.depositphotos.com

Радник мера тимчасово окупованого Маріуполя Донецької області Петро Андрющенко заявив, що вже третій тиждень загарбники проводять комплексну зачистку у селах Маріупольського району.

В ефірі інформаційного телемарафону він зазначив, що ці каральні заходи поки не стосуються самого тимчасово окупованого Маріуполя, тому що там "вже, здається, неможливо більше посилити репресії, ніж вони встановлені".

"Мова йде про Маріупольський район. Таку зачистку ми ще не бачили у сільській місцевості. Вона триває по двох дорогах. Спочатку це почалося з Урзуфа, селища Мангуша до Бердянська. Так звана стара дорога, яка йде вздовж узбережжя Азовського моря. І стандартна дорога, яка йде з селища Мангуша до Бердянська як частина сухопутного коридору в Крим. Тобто по цих двох дорогах від села до села почали рухатись окупанти. Вони закривають село на декілька днів, фактично на в’їзд та виїзд, йдуть по хатах з обшуками, допитами, арештами і поліграфами", – акцентував Андрющенко.

За його словами, спочатку була думка, що окупанти будуть просуватися із зачистками ближче в бік Маріуполя і Бердянська. Вважалося, що у такий спосіб російські військові готуються до великого перекидання військової техніки і хочуть спробувати унеможливити фіксацію цього процесу.

"А насправді бачимо, що цього тижня посилення заходів пішло на північ Маріупольського району. Йдеться про селище Стародубівка, яке знаходиться майже на кордоні із Запорізької областю, з Нікольським районом як частиною Маріупольського. Власне, там, неподалік від Розівки, в так званому Федорівському лісі, знаходиться досить велике скупчення росіян. І воно там давно", – зазначив Андрющенко.

Радник мера окупованого Маріуполя пояснив, що розправи, які почали російські окупанти, спрямовані проти проукраїнськи налаштованого місцевого населення.

"Тепер ми розуміємо, що в такий спосіб вони намагаються все ж таки провести ефективні контрпартизанські заходи, щоб унеможливити удари по їхніх тилах. Для того, щоб ми не могли нанести шкоди не просто їхній логістиці, але й їхніх скупченнях і базуванню сил", – акцентував Андрющенко.

Він додав, що такий висновок підтверджує нещодавня ротація представників російського ФСБ.

"Одночасно з цим ми маємо певну інформацію, що там пройшла ротація з боку працівників ФСБ. Зайшли нові керівники ФСБешних підрозділів, які, мабуть, пообіцяли своєму командуванню, що цього разу вони точно вичистять Маріупольський район від будь-якого руху українського опору", – сказав Андрющенко.

Радник мера окупованого Маріуполя також зазначив, що схема, за якою діють російські окупанти під час каральних заходів, не змінюється.

"Заходить група росіян для зачистки, і у людей проводять обшук домівки. Одночасно передивляються всі гаджети, в першу чергу йдеться про телефони. А також все, що може слугувати пристроєм для передачі даних. Одночасно найбільш прикре пов’язано з тим, що дуже велика кількість (людей) з боку колаборантів доносить. Окупанти заходять на подвір’я людей, чиї діти знаходяться в евакуації, особливо якщо підозрюють, що вони проходять службу в українських правоохоронних структурах чи у Збройних силах. Буває, сусіди, які пішли на співпрацю з окупантами, фактично на них доносять. Таких людей зазвичай арештовують і вивозять у селище Мангуш на допити. Є факти, коли вивозили і на поліграф відправляли людей. Є факти арешту, коли після цього люди вже не повертались додому і, на жаль, де вони – не відомо", –  пояснив Андрющенко.

Зачистки під Маріуполем: що відомо

18 листопада радник мера тимчасово окупованого міста Маріуполя Петро Андрющенко розповів, що росіяни почали зачистку поселень Маріупольского району та планують рухатися в бік Маріуполя.

Він зазначав, що окупанти всюди діють за схожим сценарієм. Спочатку  село оточують, потім обходять домівки людей, перевіряючи документи. Далі тривають обшуки та вибіркові допити місцевого населення тимчасово окупованих населених пунктів. 

Вас також можуть зацікавити новини: