Ілюстрація REUTERS

У Кремлі заявили, що питання повернення російських офіцерів у Спільний центр з контролю і координації питань припинення вогню і стабілізації лінії розмежування сторін на Донбасі (СЦКК) вимагає опрацювання, потрібні гарантії їх рівноправної участі з боку України.

Як передає власний кореспондент УНІАН в РФ, про це заявив журналістам прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков.

Читайте такожУкраїна хоче повернення Росії в СЦКК на Донбасі, щоб прискорити деескалацію - Резніков

Відео дня

«Ніхто не відмовляється обговорювати це питання, але спочатку його потрібно разом обговорювати і опрацьовувати», - сказав він, відповідаючи на запитання УНІАН, за яких умов російські офіцери можуть повернутися в СЦКК для забезпечення перемир'я на Донбасі.

Він також зазначив, що є причини, через які російські офіцери перестали брати участь у роботі центру і були відкликані.

«Ось після того, як це питання буде опрацьовано на предмет визначення модальності їх участі, визначених гарантій їх рівноправної участі, ось тоді можна буде думати. Поки що говорити про якісь конкретні умови складно», - додав Пєсков.

Він також уточнив, що якщо ретроспективно подивитися на ситуацію, яка передувала виходу російських офіцерів з цієї групи, то буде зрозуміло, «що заважало продовженню цієї практики».

27 липня віце-прем'єр України, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков заявив, що офіційний Київ хоче, щоб російські військові офіцери повернулися до складу Спільного центру з контролю і координації питань припинення вогню і стабілізації лінії розмежування сторін (СЦКК). Це дасть змогу добитися постійного режиму тиші.

***СЦКК почав роботу на Донбасі у вересні 2014 року. До його складу ввійшли 75 офіцерів з українських і російських збройних сил, які змінювалися кожні три місяці.

Російські представники в СЦКК залишили територію України і повернулися до Росії 20 грудня 2017 року.

Причиною російська сторона назвала те, що Київ з 1 січня 2018 року ввів норму для росіян, які бажають відвідати Україну, пред'являти біометричні паспорти і повідомляти свої персональні дані.

На думку Москви, нова норма суперечить російсько-українській угоді про безвізові поїздки громадян.

Російська сторона відмовилася виконувати цей закон для своїх військових.