Маршрути висування на основних напрямках Силам оборони вже відомі і взяті під вогневий контроль / фото 93 ОМБр Холодний Яр

Найближчі півтора місяці будуть найскладнішими на фронті, після того буде покращення. Про це заявив командир батальйону безпілотних авіаційних комплексів "Ахіллес", що воює в складі 92-ої окремої штурмової бригади ім. кошового отамана Івана Сірка, Юрій Федоренко. 

За його словами, на ключових напрямках українські захисники зможуть позбавити противника можливості чинити ударно-штурмові дії. 

"На Харківщині можна сказати, що в найближчій перспективі декількох днів ситуація буде стабілізована. Противник продовжує намагатися затягувати свій особовий склад, переважно штурмує живою силою, невеликими групами, користуючись зараз зеленню, намагається затягуватися по лісопосадках, накопичуватися на передових позиціях і в подальшому переходити в ударно-штурмові дії. Але маршрути висування на основних напрямках Силам оборони вже відомі, взяті під вогневий контроль", - розповів боєць в ефірі телемарафону.

Відео дня

Також, за його словами, додатково ведуться роботи щодо посилення укріплень, інженерно-фортифакаційних споруд з ціллю недопущення подальшого проходження противника.

"На моє переконання, загрози місту Харкову немає... Так чи інакше, противник певний час буде продовжувати тероризувати наші цивільні міста, зокрема Харків, до того часу, доки в рамках підтримки США Сили оборони не отримають необхідну кількість протиповітряних засобів, а також боєприпасів до них", - зауважив Федоренко.

Він пояснив, противник розуміє, що у нас на поточний момент не достатньо вогневих засобів та боєприпасів. 

"Ця проблема виникла у зв'язку зі зволіканням допомоги Заходу щодо необхідного озброєння та номенклатурних боєприпасів. Але відповідне рішення вже було ухвалено. І в найближчі півтора-два місяці концентрація засобами Сил оборони буде максимальною", - заявив Федоренкою

На думку захисника, це значить, що ми на ключових напрямках зможемо позбавити противника можливості чинити ударно-штурмові дії.

"Відповідно користуючись погодними умовами, які зараз є сприятливими для противника, користуючись браком боєприпасів Сил оборони та інших засобів, противник розуміє, що в нього є вікно можливостей, щоб проводити ударно-штурмові дії та наступальні операції. Для противника важливо було розтягнути сили та засоби, зокрема на Харківщину, щоб ми утримували державний кордон", - сказав він.

Боєць підкреслив, що Сили оборони про всі виклики знають, утримують позиції та завдають по ворогу ефективних ударів.

"На моє переконання, найближчі півтора місяці будуть найскладнішими, після того буде покращення. Чи вдасться противнику реалізувати його тактичні наміри в Україні і здобути суттєві успіхи на полі бою? На моє переконання, ні", - наголосив він.

Війна в Україні - ситуація на фронті

Очільник Головного управління розвідки України заявив, що росіяни від початку планували наступати на Сумську область разом з Харківською. Але, за його словами, поки що ситуація їм не дозволила приступити до активних дій і розпочати здійснення свого плану.

Він також зазначив, що наразі вже п'яту добу триває активна фаза російської прикордонної операції в Харківській області. Однак за цей час, за словами Буданова, РФ не отримала значного успіху.

Вас також можуть зацікавити новини: