
Зараз йде активна переговорна кампанія між США, НАТО, Україною і Південною Кореєю щодо заходів з блокування "обміну" між Північною Кореєю і Росією, внаслідок якого північно-корейські військові залучаються у війну проти України.
Про це сказав ветеран Служби зовнішньої розвідки, генерал-лейтенант Василь Богдан в ефірі Київ24.
"Зараз йде активна переговорна кампанія у квартеті США, НАТО, Україна і Південна Корея. Визначаються заходи, які б могли посилити моніторинг і блокування цього незаконного обміну, який відбувається між Північною Кореєю і Росією. Очевидно, що Північна Корея направила частину свого військового контингенту і він готовий бути задіяним у тих операціях, які планує РФ проти України. Очевидно, перш за все, на території Курської області", - зазначив Богдан.
За його словами, наразі йде переосмислення концептуальних засад у ситуації російсько-української війни з боку наших партнерів, результатом чого має стати більша військова підтримка, в тому числі включення Південної Кореї у посилення можливостей ЗСУ.
"Те, що зараз відбувається, воно несе загрозу і Східній Азії, і загрожує Південній Кореї. До цього не дуже добре ставляться і в Китаї. Тому очевидно на цьому тижні, в цьому квартеті, що я назвав, будуть ухвалені відповідні рішення стосовно того, що Південна Корея нарешті приступить до надання нам відповідних боєприпасів - мова йде десь до 3-х мільйонів снарядів, а також військової техніки, бронетехніки, а можливо і ракет. Тому що військово-промисловий комплекс цієї країни працює фактично на стандартах НАТО", - зазначив експерт.
Він висловив сподівання що і США від "стриманої позиції" перейдуть до більш активної і об’єктивної позиції з точки зору надання дозволу Україні використовувати надані засоби ураження безпосередньо вглиб РФ.
"В комплексі це можливо вплине якимось чином і на позицію Північної Кореї, ну, і на ситуацію на фронті. Є оптимістичні такі сигнали, які дають підстави говорити, що безкарно для Північної Кореї ця ситуація не пройде. Я думаю, що й санкції будуть застосовані, і буде відповідний вплив Китаю", - прокоментував Богдан.
Він наголосив, що вже давно настав той етап, коли Україна повинна мати відповідні не тільки засоби ураження далекобійні, а і дозволи.
"Треба констатувати, що стратегія управління ризиків ескалації колективного заходу в цій конкретній ситуації терпить поразку і провал. Тому що виходить так, що до однієї сторони застосовуються відповідні заходи стримування, а це українська сторона – жертва, а до іншої - абсолютно не застосовується, тому що вона ні на що не звертає уваги і більше того, сама ескалує все що тільки можна. І втому числі цю ситуацію з Північною Кореєю", - наголосив генерал.
Водночас, оцінюючи загрозу від контингенту військових КНДР, переправлених у РФ, він сказав, що може пожартувати з цього приводу: "Загроза реальна є тільки для бродячих російських і українських собак з огляду на національні традиції харчування населення Північної Кореї".
Вступ КНДР у війну - що відомо
Як повідомляв УНІАН, цього тижня Україну відвідає південнокорейська делегація, аби обговорити відправку військ КНДР до Росії для війни проти України та заходи співпраці. Про це спочатку заявив президент Південної Кореї Юн Сок Йоль, а пізніше інформацію підтвердили в Офісі Президента України.