Жорін вважає, що молоді люди ефективні на фронті / Колаж УНІАН, фото - скриншот, УНІАН

В Україні потрібно знизити призовний вік до 18 років тому, що молоді люди швидко навчаються та є "рушійною енергією".

Таку думку висловив заступник командира Третьої окремої штурмової бригади (3 ОШБр) Максим Жорін в інтерв'ю LIGA.net.  

"Я позитивно ставлюсь до цього питання. Поясню, чому: молоді люди набагато швидше навчаються, молоді люди абсолютно з іншою енергетикою воюють. В нас, у бригаді, дуже багато молоді воює і тому, знову ж таки, на своїх прикладах ми можемо говорити та показувати те, що ці люди набагато ефективніше виконують бойові задачі й вони набагато легше навчаються і зростають", - наголосив він.

Відео дня

За словами Жоріна, людині у віці 45-50 років навчитись працювати з дроном або з РЕБом, чи ще з якимось іншим складним засобом взагалі майже неможливо. Водночас є винятки, коли 50-річні чоловіки у дуже гарній фізичній формі та добре розуміються у техніці.

"Є такі особи, яким по 50 років, а вони бігають фізо, як 20-річні й розбираються в техніці, але це одиниці. Більшість з них вже має величезну кількість проблем зі здоров'ям. Та вони дуже складно піддаються навчанню, й, відповідно, їм набагато складніше виконати бойову задачу й набагато складніше вижити в бойових умовах", - наполягає військовий.

Саме молодь, на думку Жоріна - рушійна енергія, тому потрібно знижувати вік призовників.

Він сказав, що у Третій штурмовій бригаді більшість - молоді люди, яким від 18 до 35 років. В тому числі є випадки, коли хлопці подавали заявки на вступ до бригади за тиждень до повноліття, щоб у день народження (18-річчя) "прибігти" та оформлювати відповідні документи.

"Багато молоді у нас, та вони реально дуже круто воюють, вони дуже швидко навчаються. Це взагалі інша енергія підрозділу", - стверджує Жорін.

Він також сказав, що не згоден з противниками зниження призовного віку, які вважають, що це вплине на демографію України. Військовий наголосив, що спочатку треба країну захистити, бо, якщо вона припинить своє існування, у всьому іншому немає сенсу. На його думку, спочатку потрібно використати всі можливі інструменти для того, щоб зберегти державу, а далі на цю молодь буде покладена відповідальність й за побудову майбутнього.

"Сподіваюсь, що вони (молоді люди - УНІАН) теж будуть вже з іншою мотивацією, з іншим поглядом, відношенням… Я бачу сьогоднішню молодь - вона інакша, вона по-інакшому ставиться до всього що відбувається. Вона виросла на інших прикладах і тому я багато в чому реально вірю в українську молодь. Вірю в те, що саме на них, на їх плечах і побудується та сильна майбутня Україна, але для цього нам треба взагалі зберегти Україну", - підкреслив Жорін.

Хто з мобілізованих частіше попадає у штурмові підрозділи

Нагадаємо, за словами начальника сектору оборонно-мобілізаційної роботи Сумського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Сергія Монукала, новобранців у віці до 45 років переважно спрямовують до штурмових підрозділів.

Водночас люди старшого віку потрапляють до підрозділів забезпечення, артилерійських і інженерних військ. За словами представника ТЦК, неможливо визначити конкретні регіони чи підрозділи, де мобілізація відбувається більш активно. Кількість мобілізованих залежить від чисельності облікованих військовозобов'язаних у конкретному регіоні.

Вас також можуть зацікавити новини: