Ілюстрація / REUTERS

Україна п'ять років ремонтувала й модернізувала озброєння та техніку для війни третього покоління, брати ж участь доведеться у війні четвертого і вище ("4+", "4++") і частково — п'ятого. 

Про це у своїй статті для ZN.UA пише Валентин Бадрак, директор Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння. Тому, на його думку, вкрай необхідно перейти до оперативного формування відповідних бойових можливостей, які умовно можна назвати щитом стримування агресії.

Читайте такожВинищувачі F-35 дозволять американцям перетворити свої нові УДК на авіаносці

Відео дня

"Це і ракети дальністю 300–500 км (а в перспективі — 1500 км), і описані раніше технології (новітні засоби виявлення, цілевказання, автоматизації, радіоелектронної боротьби), і масове виробництво ударних компонентів (від баражуючих боєприпасів до ударних безпілотників багаторазового використання)", — відзначає експерт.

Експерт зазначає, що Україна зацікавлена в придбанні бразильських літаків Super Tucano для власних ВПС, а раніше були завершені випробування модернізованих зенітних комплексів "Куб" і "Тор".

Раніше УНІАН повідомляв, що для потреб Збройних сил України було створено нову зброю для знищення ворожих цілей на великій відстані. Інноваційна розробка називається "Тихий грім" ST-35, або просто "Грім".