У переліку озброєння для F-16 від США немає важливої позиції, зазначають експерти / фото Getty Images

США не постачають до України винищувачі F-16, але вони планують забезпечити літаки озброєнням, без яких вони просто безпорадні. Проаналізувавши статтю The Wall Street Journal щодо аспектів забезпечення українських F-16 озброєнням, експерти Defence Express звернули увагу на важливі моменти, що прямо вказують на функціонал та можливість виконання бойових задач.

Так, у перелік озброєння входять протирадіолокаційні AGM-88 HARM, плануючі високоточні бомби JDAM-ER та SDB, ракети повітря-повітря AIM-9X та AIM-120.

"І окрім ракет для знищення ворожих повітряних цілей, це все те, що вже застосовується з наявних у Повітряних силах України радянських машин, навіть включно із SDB, яких МіГ-29 бере одразу 8 одиниць. Хоча й варто зазначити, що використання AGM-88 HARM з F-16 потенційно матиме більшу ефективність, через те, що ракета повноцінно інтегрована до винищувача без "милиць" у вигляді iPad та інших значно глибших змін", - зазначають експерти.

Відео дня

При цьому у Defence Express наголошують, що у цьому переліку немає дійсно важливої позиції.

"Мова йде про крилату ракету AGM-158 JASSM, які у США та Україні активно закликають передати до F-16. Ці дозвукові крилаті ракети у версії AGM-158A мають дальність у 370 км, а у версії AGM-158B JASSM-ER - під 1000 км. Вага бойової частини в обох версіях однакова - проникаюча WDU-42/B масою 450 кг. Система наведення та всі інші особливості включно з активним використанням технологій малопомітності аналогічні зі Storm Shadow", - пишуть експерти.

Як зазначають у DE, передача цих ракет від США критично важлива, бо ресурси для передачі Україні та поточне виробництво Storm Shadow / SCALP не зможуть і близько покрити потреби. А тому для продовження завдання далекобійних високоточних ударів ракети JASSM є вкрай необхідним засобом.

Також експерти вказують на важливий момент щодо постачання та фінанування такого зброєння, адже американські посадовці вважають, що у Пентагону й так обмежені запаси тож європейські партнери мають "об'єднати свої фінанси, щоб закупити у США авіаційні боєприпаси для України".

"Цілком можливо, що цей "сигнал" для європейських партнерів - спроба лише "набити ціну". Зрештою у США вже доволі давно і стабільно передають Україні те саме авіаційне озброєння, для ураження наземних цілей для радянських машин, а ракети AIM-9 та AIM-120 - для ЗРК NASAMS. Але ситуацію, коли постачання ракет до винищувачів буде залежати від наявності коштів від ЄС за цінами, які формують США в умовах "дефіциту", назвати позитивною важко", - підкреслюють експерти.

Винищувачі F-16 для України - новини

Раніше The New York Times писав, що Україна перебуває за крок від розгортання перших американських винищувачів F-16, але все ще стикається з серйозними проблемами, які можуть навіть загостритися. Йдеться про посилення атак Росії на українські летовища, а також брак навчених пілотів та обслуговуючого, допоміжного персоналу.

Авіаційний експерт Богдан Долінце зазначав, що кількість літаків F-16 в Україні впливає на вартість обслуговування. За його словами, якщо на початкових етапах Україна матиме маленький флот з десятків літаків, то ця вартість  збільшуватиметься у 3-4 і більше разів за годину польоту.

Вас також можуть зацікавити новини: