F-16 - це далекобійна рука системи ППО / скріншот з відео

Генерал-лейтенант, колишній заступник начальника Генерального штабу Збройних сил України Ігор Романенко розказав про можливості отриманих Україною винищувачів F-16 та про подальшу роль України в спільній з Європою системі протиповітряної оборони. На його переконання, крок, який зроблений зараз союзниками – принципово важливий. Про це Романенко сказав в ефірі Київ24, коментуючи питання, що зараз можуть дати Україні отримані літаки.

За його інформацією, винищувачі в рамках модернізації отримали нові кращі локатори. Але авіаційне озброєння, яке надають американці - старе і невеликої дальності. 

"Але за рахунок його застосування можна буде виконувати завдання винищувача в системі протиповітряної оборони. F-16 - це далекобійна рука системи ППО, винищувачі для знищення аеродинамічних цілей, до яких відносяться: літаки, гелікоптери, крилаті ракети і баржуючі боєприпаси типу "шахед", а також БПЛА, наприклад розвідувальні. Тобто досить широкий спектр засобів і їх знищення дуже важливе і принципове", - підкреслив Романенко.

Відео дня

Він зауважив, що крилаті ракети росіяни модернізували і зараз Х-101, Х-555, "Калібри" літають на низькій висоті і таким чином можуть долати нашу систему протиповітряної оборони.

"І F-16, які діють з повітря, їм краще з цими локаторами виявляти ці цілі і знищувати", - пояснив експерт. 

За словами Романенка, на цьому етапі треба формувати систему повітряної розвідки-управління над Україною і в цьому зацікавлена низка країн Європи.

"Про систему спільної європейської ППО говорив канцлер Німеччини Шольц більше року тому і  підтримували це більше 15 країн. Безумовно це хвилює дуже країни східної Європи, всієї Європи. Тому що росіяни вже погрожували тій же Німеччині… Україна займає місце в цьому не тільки для виконання завдань свого захисту, а це щит протиповітряної, протиракетної оборони для Європи. Але для того, щоб цей щит ефективно працював потрібне озброєння, техніка та ракети-антиракети. Крок, який зроблений зараз – він принципово важливий", - сказав Романенко. 

Він нагадав, що Швеція передає Україні літаки дальнього радіолокаційного виявлення Saab для формування зони розвідки-управління. За словами Романенка, у поляків є ще два такі літаки, а також у американців є Hawkeye, які також могли б допомогти у формуванні поля управління розвідки над східною Європою. 

"Це корисно для європейських країн. Тоді і F-16, і можливо в перспективі літаки Gripen, які ще більш пристосовані до цих шведських літаків, і ті ж Mirage будуть реалізовувати свої спроможності по знищенню цілей. Крім того вони будуть давати інформаційну можливість по діям для інших систем: оскільки самі не можуть знищувати балістику, але це може робити F-35 наприклад, який є в західних країнах, чи ЗРК Patriot або SAMP/T. Тому така формується система європейська з Україною. А Україна в цьому буде займати центрове місце", - сказав генерал-лейтенант. 

Україна отримала перші винищувачі F-16 - останні новини

Наприкінці липня ЗМІ повідомили, що Україна отримала перші винищувачі F-16 від Нідерландів. The Telegraph стверджувало, що літаки вже встигли попрацювати в українському небі як ППО.

Видання The Economist повідомило, що Україна отримала перші десять західних винищувачів F-16 в останній день липня. 

4 серпня, у День Повітряних сил України, українська влада офіційно підтвердила, що ці винищувачі вже є в Україні, зокрема відбулася презентація F-16 за участі президента України Володимира Зеленського. Він не розкрив, які саме завдання виконуватимуть довгоочікувані літаки.

Аналітики ISW інформували, що за даними The Economist, було отримано 10 із 79 обіцяних літаків. Однак очікується, що до кінця року їхня кількість зросте до 20 одиниць. 

Експерт з питань авіації, заступник директора української компанії виробників РЕБ Анатолій Храпчинський, коментуючи учорашню подію зауважив, що з західних винищувачів, які показували, було знято певне обладнання, "щоб росіяни лише здогадувались, на що здатен літак". 

Вас також можуть зацікавити новини: