F-16 вже прибули в Україну / скріншот з відео

Президент Володимир Зеленський 4 серпня підтвердив, що Україна отримала невстановлену кількість F-16 від західних країн. За їхнє отримання він подякував Данії, Нідерландам і США.

Як пише ISW, за даними The Economist, було отримано 10 із 79 обіцяних літаків. Однак очікується, що до кінця року їхня кількість зросте до 20 одиниць. В Інституті вивчення війни зазначають, що Україні буде потрібна значна кількість реактивних F-16, щоб розмістити їх у масштабах, необхідних для того, щоб досягти успіху в інтеграції літаків із нерухомим крилом у свою більш широку парасольку ППО. 

"Україні також потрібно буде продовжувати зусилля з націлювання на російські засоби протиповітряної оборони в російському тилу та в окупованій Україні за допомогою наданої Заходом зброї далекого радіусу дії, щоб мати змогу використовувати винищувачі F-16", - додають експерти.

Відео дня

Зазначається, що російські мілблогери намагаються применшити потенційні наслідки використання американських винищувачів на фронті. Вони активно почали обговорювати, як окупанти будуть знищувати ці літаки. Ця позиція суперечить офіційним спікерам, які намагались виставити F-16 як червону лінію, перехід якої може змусить РФ перейти до ескалації у відповідь.

"Проте Росія неодноразово доводила, що залучення нібито "червоних ліній" є рефлекторною технікою контролю, яка має на меті змусити Захід утриматися від надання Україні додаткової військової допомоги. Політика Заходу та України неодноразово перетинала "червоні лінії", визначені Росією, багато разів з початку війни, не викликаючи суттєвої реакції Росії, що, як припускають коментарі російських мілблогерів, виявиться у випадку з відповіддю Росії на F-16", - підсумовують аналітики.

F-16 вже в Україні

Як писав УНІАН, вчора Зеленський повідомив, що західні винищувачі F-16 вже виконують завдання в українському небі. 

Народний депутат, заступник голови Комітету Ради з питань нацбезпеки оборони та розвідки, голова постійної делегації України в ПА НАТО Єгор Чернєв заявив, що необхідного мінімуму в 128 літаків досягти не вдалося, однак вже ведеться робота з залучення інших країн до авіаційної коаліції. На його думку, прибуття перших винищувачів може підштовхнути інших союзників.

"Ми шукаємо різні можливості в різних країнах, щоб збільшити кількість пілотів, які мають пройти навчання. І навчання, все ж таки, це не день-два, а місяці. І я думаю, що ось тут є таке "вузьке горлечко" - знайти рішення для цієї проблеми", - пояснив Чернєв. 

Вас також можуть зацікавити новини: