Бойові 'колобки': експерт розповів, чи можуть ці пристрої змінити ситуацію на полі бою

Саморобні вибухові пристрої, які росіяни назвали бойовими "колобками", не будуть ефективними під час атак на полі бою. Про це сказав виконавчий директор Українського центру безпеки та співпраці Дмитро Жмайло в ефірі "Київ24", коментуючи відео, де російські військові показують бойові "колобки", які діють за принципом гранати XVII століття з гнотовим підпалом.

Він зазначив, що позиції Сил оборони облаштовано, зокрема, натягнуто сітки, викопані вирви, є лінії колючого дроту, тому так просто ворогу запустити "колобок" навряд чи вдасться.

Жмайло зазначив, що лінія бойового зіткнення перенасичена саморобними вибуховими пристроями. За його словами, українці їх виготовляють з металевими корпусами і запускають, зокрема, з дронів.

Відео дня

Він вважає, що російські "колобки" є свідченням того, що зі зброєю в росіян дійсно все погано.

"Ті бездонні російські склади, про, які вони вили на початку вторгнення все-таки вичерпуються і їм доводиться щоразу робити різноманітні "вундервафлі", - сказав Жмайло.

Експерт зазначає, що ці "колобки" мають пластикові корпуси, які, ймовірно, виготовлені на 3D принтері. Він вважає, що його росіяни зробили для того, щоб використовувати, коли відбуваються бої в окопах.

За його словами, в таких умовах використання цього "колобка" може бути доцільним.

"У кілограмового "колобка" дальність ураження може скласти близько 3 метрів, а в 4 кілограмового - близько 20 метрів. Але застосовувати його безпосередньо в штурмових діях заледви росіянам вдасться. Я не уявляю собі таких масових ситуацій, коли вони можуть спокійно підходити, діставати запальничку і щось підпалювати. Тому, скоріш за все, це ще один саморобний вибуховий пристрій, яких, зокрема, в українській армії сотні, але ми не знімаємо красиві відео. Вони хочуть цим показати російському "обивателю",  що російська армія всім забезпечена, постійно модернізується і вдосконалюється", - зазначив експерт.

За його словами, в штурмових діях, коли позиції захищені, то краще застосувати гранату, а  не "колобок", бо навіть, якщо він скочуватиметься в траншею, де є багно, інколи вода, то там може застрягнути і, заледви, чи він кудись покотиться.

"Це абсолютно хибні теорії і певного роду фантазії", - сказав Жмайло.

При цьому він додав, що самопідрив на цих "колобках", коли вони підпалені, є досить можливим.

Росіяни почали виробляти бойові "колобки" - що відомо

Як повідомляв УНІАН, російські окупанти заново винайшли гранати XVII століття з гнотовим підпалом. Ці ввибуховві пристрої мають круглу пластикову оболонку, заповнену вибухівкою. Ззовні всередину до вибухівки йде вогнепровідний шнур, який потрібно підпалювати вручну. По суті, це трохи сучасніша версія гніту.

Зовні виріб, який росіяни називають "колобок", справді нагадує гарматне ядро або гранату доіндустріальної епохи. Заявляється, що "колобок" існує в трьох версіях - 1 кг, 1,5 кг і 4 кг.

За словами окупантів, за допомогою таких "колобків" вони мають намір підривати українські укріплення. Причому куляста форма нібито має сприяти цьому: боєприпас краще котиться.

Ізраїльський військовий аналітик Ігаль Левін висловив сумнів, що на практиці буде багато можливостей використовувати "колобка" так, як задумано, оскільки в реальності поле бою вщент порите вирвами.

Вас також можуть зацікавити новини: