
Речник Повітряних сил Збройних сил України Юрій Ігнат заявив, що допомога, яку Україна отриимає від партнерів після чергової зустрічі у форматі "Рамштайн", дасть змогу ефективно протистояти російським ракетним атакам. Однак у протидії установкам С-300 та С-400 найкращим варіантом є їх знищення.
"Очевидно, на "Рамштайні" буде потужний пакет допомоги. Зокрема, йдеться про системи NASAMS, IRIS-T, Patriot. І це саме те, що може збивати балістичні ракети. Але конкретно щодо С-300 та С-400 найкраще "щеплення" – це знищення самих установок", – зазначив Ігнат в ефірі національного телемарафону.
За його словами, вражати зенітні установки за 200 кілометрів від нашого кордону – завдання цілком реальне.
"Це може бути артилерія, це можуть бути оперативно-тактичні комплекси. І не забуваємо, що у нас є ударні безпілотники, якими теж можна трошки прорідити засоби ППО противника", – додав речник Повітряних сил.
Застосування Росією С-300 та С-400 на війні
В середині січня Росія вперше вдарила по Києву ракетами до комплексу С-400. Як зазначає військовий експерт Сергій Згурець, це робиться для виконання суто терористичних завдань, адже для влучання по землі ці ракети достатньо умовно точні.
У Повітряних силах ЗСУ зазначили, що частіше застосування російськими окупантами зенітних ракетних комплексів С-300 по наземних цілях в Україні свідчить про зменшення запасів балістичних ракет.
Водночас у Центрі протидії дезінформації при РНБО наголосили, що для України наразі єдиним варіантом захисту від російських ракет С-300 і С-400 залишається знищення самих пускових установок безпосередньо на позиціях.