
У РФ виробництво ударних дронів Shahed-136 і БпЛА-обманок "Гербера", "Пародія" продовжує зростати і не виключено, що в грудні досягне 500 одиниць на добу. Про це розповів військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко.
За його даними, на сьогодні виробництво Shahed-136/" Гербера"/"Пародія" у РФ зросло на 10-15%. Водночас, як зазначає оглядач, є певні нюанси.
"Добова видача готової продукції Shahed-136 становить понад 100 одиниць, плюс-мінус 10-15%. Нюанс у цій категорії в тому, що варіативності в мінус більше, ніж у плюс, оскільки Shahed-136 в РФ практично повністю виробляється шляхом контрабандних постачань, лише з незначним імпортозаміщенням", - стверджує аналітик.
За його словами, виробництво Shahed-136 в Росії залежить від постачань іноземних комплектуючих більш ніж на 85%, з яких приблизно 65% - китайська продукція, решту 35% не може заповнити навіть КНР.
Коваленко запевняє, що добове виробництво дронів-приманок "Гербера"/"Пародія" перевищує 100 одиниць, і виробництво подібних "пустушок" зросло приблизно на 15%, оскільки ці дрони дешеві.
Менше критично важливих компонентів іноземного виробництва використовуються при їхньому виробництві, в основному, ті, які можна "замістити легкою контрабандою", або прямим постачанням з Китаю.
"Таким чином, сумарне виробництво цієї комбінованої категорії на добу становить до 230 одиниць. З урахуванням тенденцій, не виключаю, що добовий показник серпня складе 250, вересня 280, жовтня 310, листопада 350, грудня 490-500", - зазначив Коваленко.
Водночас він звернув увагу, що це відбудеться за умови стабільних постачань деталей і безперервного виробництва.
Загроза ворожих "Шахедів" - останні новини
Раніше авіаційний експерт Анатолій Храпчинський припустив, що РФ у серпні зможе запускати 1000 "Шахедів" за ніч. За його словами, у такому разі потрібно шукати рішення, а саме малі ЗРК, які зможуть працювати по таких цілях.
У нас постійно йде діалог про засоби перехоплення. Але ми зовсім мало говоримо про системи детекції. Адже почавши активно займатися темою перехоплення повітряних цілей, ми побачили більше проблем щодо можливості отримання якісних координат в повітрі. Для того, щоб протидіяти не лише однією схемою перехоплення у хвіст, а й розширити можливості, аби бути більш перспективними", - зауважив експерт.
Водночас авіаційний експерт Костянтин Криволап розкритикував українську стратегію боротьби з "Шахедами". Він наголосив, що зараз ситуація із збиттям цих дронів є гіршою, ніж раніше, і це пояснюється кількома причинами.
Криволап зазначив, що наші засоби ППО не здатні збити ці "Шахеди" не тому, що там погано хлопці воюють, а через те, що "ніхто не ставить правильно задачі і не поставляють підрозділам ту зброю, яка їм необхідна".
"Ми зараз в такій ситуації, що вимушені збивати БпЛА серйозними зенітно-ракетними комплексами, де кожна ракета вартує 200 тисяч доларів, а в той же час ціна "Шахеда" зараз від 50 до 80 тисяч доларів", - пояснив експерт.