этот материал доступен на русском

Парламент Естонії засудив російську інтерпретацію Другої світової

15:46, 19 лютого 2020
Світ
984 0
REUTERS

Резолюцію "Про історичну пам'ять і підробку історії" схвалив парламент, передає Європейська правда з посиланням на місцеві ЗМІ.

Читайте такожУ Литві хочуть включити у список санкцій ЄС ще одного друга Путіна

Документ засуджує пакт Молотова-Ріббентропа та і його секретні протоколи, за підписанням яких настала «окупація країн Балтії та розподіл Польщі двома тоталітарними режимами, що стало важливою передумовою початку Другої світової війни».

Крім того, засуджуються «спроби російської влади переписати історію, заперечуючи роль СРСР як одного як одного з головних ініціаторів Другої світової війни й перекладаючи відповідальність на жертв агресії».

Водночас естонський парламент підтримав Польщу та інші європейські країни, яких Росія останнім часом відносить до винуватців Другої світової.

Раніше суперечка на історичну тематику загострилася між Варшавою та Москвою: під час пресконференції 19 грудня Путін заявив, що Польща "сама взяла участь в поділі Чехословаччини", а радянські війська увійшли до Польщі після того, як "польський уряд втратив контроль за своїми збройними силами та за тим, що відбувається на території країни". 

Пізніше він також заявив, що посол Польщі в нацистській Німеччині Юзеф Липський підтримував ідею Гітлера вислати євреїв в Африку. "Сволота, свиня антисемітська - по-іншому сказати не можна", - сказав Путін.

Після цього в МЗС Польщі був викликаний посол РФ в Варшаві Сергій Андрєєв. Польща "в різкій формі" висловила "свої заперечення у зв'язку з помилковими історичними твердженнями високопоставлених російських осіб", підкреслив заступник глави МЗС Польщі Марчін Пшидач. Росія намагається применшити "свою частку відповідальності за руйнування миру в Європі", впевнений він.

У Польщі агресорами вважають як нацистську Німеччину, так і більшовицький СРСР - відповідно до пакту Молотова-Ріббентропа та таємного протоколу щодо розділу Польщі. У Москві ж кажуть, що пакт дозволив СРСР відтягнути початок нацистського вторгнення та підготувати до війни армію. 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter