Неділя,
26 лютого 2017

Наші спільноти

Засновник WikiLeaks заявив, що Великобританія зобов'язана звільнити його

Засновник WikiLeaks Джуліан Ассанж виступив перед журналістами по відеозв'язку з посольства Еквадору в Лондоні і заявив, що рішення комісії ООН про незаконність його затримання є юридично зобов'язуючим.

REUTERS
REUTERS

"ООН минулої ночі постановила, що рішення робочої групи є юридично зобов'язуючим. Я прочитав сьогодні вранці коментарі міністра закордонних справ Великобританії Філіпа Хэммонда, який образив ООН, назвавши рішення безглуздим", - сказав Джуліан Ассанж, передає Бі-бі-сі. Він також назвав рішення ООН значною перемогою, яка змусила його посміхнутися.

Франція відмовила в політичному притулку Ассанжу

У четвер робоча група ООН з незаконного позбавлення волі опублікувала доповідь, в якій говориться, що Великобританія і Швеція незаконно утримували Джуліана Ассанжа з грудня 2010 року.

Експерти ООН стверджують, що Джуліан Ассанж має отримати можливість безперешкодно покинути посольство Еквадору і має право на отримання компенсації від влади Великобританії та Швеції.

Британська влада у відповідь заявила, що юридично не зобов'язана виконувати рішення комісії ООН і все ще віддана своїм зобов'язанням щодо екстрадиції Джуліана Ассанжа до Швеції.

"Він може вийти, коли йому захочеться... Проте йому доведеться постати перед судом в Швеції. Чесно кажучи, ці висновки безглузді і ми не визнаємо їх", -сказав міністр закордонних справ великої Великобританії Філіп Хеммонд.

Джуліан Ассанж подав скаргу в ООН у вересні 2014 року, стверджуючи, що його ув'язнення в посольстві, яке лише недавно перестало охоронятися британською поліцією, незаконне. Джуліан Ассанж попросив притулку в посольстві Еквадору в червні 2012 року, намагаючись уникнути екстрадиції до Швеції.

Шведські прокурори хочуть допитати Джуліана Ассанжа у справі про зґвалтуванні і сексуальні домагання по відношенню до двох жінок-волонтерів WikiLeaks, які нібито мали місце в середині 2010 рок, але які не подавали формальних позовів.

Сайт WikiLeaks отримав популярність після публікації секретних матеріалів Пентагону, Держдепартаменту та інших державних органів США.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів

Новини світу

loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку