Сейм Польщі після масових акцій протесту відмовився забороняти аборти

12:44, 06 жовтня 2016
755 1

Сейм Польщі більшістю голосів відхилив законопроект комітету "Стоп аборту" про повну заборону та криміналізацію абортів.

REUTERS

За відхилення законопроекту проголосували 352 депутати, проти - 58, утрималися від голосування - 18, передає Радіо Польща.

Таким чином польський Сейм не буде продовжувати роботу над цим законопроектом.

Як відомо, у Польщі 3 жовтня було оголошено так званий "Чорний понеділок" - загальнонаціональна акція протесту проти спроб повністю заборонити в країні аборти.

Тисячі жінок взяли відгули і у чорному одязі вийшли на вулиці польських міст, щоб висловити протест проти можливого посилення законодавства, яке передбачає, серед іншого, введення кримінальної відповідальності для матерів і лікарів за перервану вагітність.

Читайте такожПольща не заборонятиме аборти

Наразі аборти в Польщі дозволені в разі загрози життю матері, ушкодження плоду або якщо вагітність наступила в результаті зґвалтування або інцесту. За офіційними даними, щорічно в 38-мільйонній Польщі робиться від декількох сотень до 2 тис. абортів, однак, за оцінками експертів, підпільно і за кордоном польки роблять їх від 100 до 200 тис. в рік.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter