У Москві кількість затриманих учасників протесту перевищила тисячу осіб - правозахисники

08:48, 27 березня 2017
Світ
755 0

Більшість затриманих оформили за статтею, що передбачає штраф до 20 тисяч рублів.

Силовики масово затримують протестувальників / REUTERS

За попередніми даними організації ОВД-Інфо, яка займається моніторингом політичних переслідувань, в Москві 26 березня на Тверській вулиці і було затримано близько 1030 осіб. Їх розвезли по 51 різних відділеннях поліції. На даний момент ще не всі затримані відпущені з відділів інутрішніх справ: щонайменше 120 людей (станом на 3:20 ночі за московським часом - УНІАН) залишаються у відділеннях.

Читайте такожНедільні протести у Москві: росіяни розповідають, чому вони вийшли на вулиці (відео)

За інформацією правозахисників, щонайменше у 22 затриманих ВВС (відділах внутрішніх справ - УНІАН) допитували співробітники Слідчого комітету РФ — за окремими даними, у зв'язку з травмою, яку вдень отримав співробітник поліції на Тверській вулиці (СК порушив кримінальну справу за 317 ст. КК). При цьому затриманим і ставили питання з приводу цілей відвідування протестної акції та отримували вони самі травми в ході затримання.

"Більшість уже відпущенх з відділень оформили за статтею 20.2 КоАП, яка передбачає штраф до 20 тисяч рублів за "порушення учасником публічного заходу встановленого порядку проведення зборів". На них чекає судова тяганина", - сказано в повідомленні.

Як повідомляв УНІАН, антикорупційні мітинги відбулися 26 березня по всій Росії. Протести пов'язані з публікацією розслідування Фонду боротьби з корупцією про незадекларовану нерухомість глави уряду Дмитра Медведєва. Тільки в Москві, за різними оцінками, участь у мітингу взяли від 10 до 30 тис. чоловік. За неофіційними даними, на акцію в Санкт-Петербурзі вийшли від 5 до 10 тисяч.

Щодо більшості із затриманих будуть складені адміністративні протоколи за статтею 20.2 КоАП Рф (Порушення встановленого порядку організації або проведення зборів, мітингу, демонстрації, ходи або пікетування).

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter