Вівторок,
26 вересня 2017
Наші спільноти

Президент Польщі підписав закон про знесення комуністичних пам'ятників

Польський закон про декомунізацію торкнеться близько 230 пам'яток Червоної армії.

Пам'ятники не можуть увічнювати осіб, події чи дати, що символізують комунізм чи інший тоталітарний лад, йдеться в документі / Фото littlecabbage via flickr.com
Пам'ятники не можуть увічнювати осіб, події чи дати, що символізують комунізм чи інший тоталітарний лад, йдеться в документі / Фото littlecabbage via flickr.com

Президент Польщі Анджей Дуда підписав поправки в закон про заборону пропаганди комунізму, які передбачають знесення радянських пам'ятників у країні. Закон набирає чинності через три місяці з моменту підписання.

"Президент підписав... закон від 22 червня про зміну закону про заборону пропаганди комунізму чи іншого тоталітарного ладу в назвах будівель, об'єктів та приміщень для публічного користування", - повідомляється на офіційному сайті польського президента, передає РИА Новости.

В Україні декомунізовано майже тисячу населених пунктів - Парубій

Нижня палата (сейм) парламенту Польщі 22 червня проголосувала за внесення поправок в закон про заборону пропаганди комунізму або іншого тоталітарного ладу в назвах будівель і об'єктів. Документ передбачає знесення пам'ятників радянської епохи, в тому числі військових. За підрахунками Інституту національної пам'яті Польщі, відповідального за меморіальну роботу, закон про декомунізацію торкнеться близько 230 пам'яток Червоної армії.

У пояснювальній записці до документа наголошується, що згідно з поправками "стане неможливою установка пам'ятників, які пропагують тоталітарний лад". "Пам'ятники не можуть увічнювати осіб, події чи дати, що символізують комунізм чи інший тоталітарний лад, а також яким-небудь чином цей лад пропагувати", - йдеться в документі.

При цьому підкреслюється, що заборона не стосується тих пам'яток, які не виставлені на загальний огляд, знаходяться на території кладовищ або інших місць поховань", виставлені публічно в рамках мистецької, освітньої, колекціонерської або наукової діяльності, демонструються "в цілях, відмінних від пропаганди тоталітарного ладу", а також тих, які вписані в реєстр пам'яток.

Підписані президентом поправки передбачають перехідний період в 12 місяців з дня набрання чинності для виконання відповідних змін або демонтажу пам'ятників.

Теги: знесення комуністичних пам'ятників, декомунізація

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку