Лукашенко неодноразово звинувачував сусідні країни у втручанні в білоруські протести / Фото: REUTERS

Начальник Генштабу Військових сил Білорусі провів третій етап комплексної перевірки бойової готовності Збройних Сил.

Про це йдеться в офіційному повідомленні Міноборони Республіки.

Читайте такожБілоруси в Мінську знову вийшли на протести: почалися затримання (відео)

Відео дня

«Мета перевірки – оцінка спроможності і готовності військових частин виконати завдання за призначенням в обстановці, що динамічно змінюється, вдень та вночі, а також удосконалення бойової виучки військ», – інформує прес-служба міністерства.

Під час перевірки військові приведуть окремі військові частини у найвищі ступені бойової готовності з призовом військовослужбовців із запасу.

Міноборони завершить перевірку тактичними навчаннями.

18 серпня Лукашенко заявив, що армія Білорусі приведена у бойову готовність на західному кордоні – у бік Литви й Польщі. Цьому передували численні заяви білоруського глави про начебто втручання у ситуацію з протестами сусідніх країн.

Своєю чергою Україна теж посилила охорону свого кордону з Білоруссю.

Що відбувається у Білорусі: хроніка протестів

  • 9 серпня в Білорусі відбулись президентські вибори. Згідно з офіційними даними ЦВК, Лукашенко набрав 80,1% голосів виборців, його основний опонент Тихановська - 10,1%, інших трьох кандидатів підтримали менше 2%.
  • Тисячі жителів Білорусі, незгодні з підсумками виборів, вийшли на акції протесту, відбулись зіткнення з силовиками.
  • 11 серпня в країні оголосили загальнонаціональний страйк. У перші дні учасників акцій жорстоко розганяв міліцейський спецназ, тисячі людей затримали, багатьох із них під час затримання та в СІЗО сильно били.
  • 14 серпня затриманих почали відпускати. Європейський Союз не визнає результатів виборів президента Білорусі. 16 серпня у Мінську відбувся наймасштабніший в історії Білорусі Марш за свободу. На вулиці вийшли сотні тисяч людей.
  • 17 серпня підприємства по всій Білорусі почали страйки. Чинний президент Лукашенко перед працівниками МКЗТ заявив: "поки ви мене не вб'єте, інших виборів не буде".
  • Білоруська опозиція створила Координаційну раду, мета якого - забезпечити транзит влади. Міністр оборони Білорусі Віктор Хренін заявив, що може залучити армію для розгону протестувальників.
  • 24 серпня Ольгу Ковалькову, довірену особу білоруської опозиціонерки Світлани Тихановської, та іншого члена Координаційної ради – Сергія Дилевського – затримали в Мінську.