
Китай закликав Європейський Союз скасувати санкції проти китайських компаній і загалом припинити "дискредитацію" країни через економічну співпрацю з РФ. Про це заявив на брифінгу речник МЗС Китаю Лінь Цзянь.
Так коментуючи накладення Канадою і ЄС нових санкцій на китайські компанії, речник заявив, що Китай виступає проти "односторонніх санкцій, які не мають підґрунтя в міжнародному праві та не санкціоновані Радою Безпеки ООН". Санкції проти китайських компаній він назвав "абсолютно нерозумними та неправильними".
"Хочу підкреслити, що Китай завжди займав об’єктивну та справедливу позицію в українському питанні, налаштований на просування політичного вирішення кризи, ніколи не надавав летальну зброю сторонам конфлікту, суворо контролює експорт товарів подвійного призначення, а обсяг і заходи експортного контролю дронів є найсуворішими у світі. Як і інші країни, Китай веде нормальне економічне і торговельне співробітництво з Росією на основі рівності та взаємної вигоди, що є розумним і бездоганним", – заявив він.
Лінь Цзянь наголосив, що Китай направив Канаді та ЄС "серйозні зауваження" у зв’язку із запровадженням санкцій, закликав їх негайно скасувати всі обмеження і "припинити дискредитацію" Китаю "без фактичних підстав". Він також попередив, що Пекін вживатиме "необхідних заходів для рішучого захисту законних прав та інтересів" китайських компаній.
Війна в Україні і Китай
Як писав УНІАН, Китай став єдиним постачальником до РФ рідкісних металів, необхідних для виробництва зброї. Хоча офіційно у Пекіні заперечують факти постачання Росії компонентів, необхідних для військової промисловості, Китай став для Росії єдиним джерелом галію та германію, а також – одним з лідерів у постачанні стибію, хімічних елементів, необхідних для виробництва зброї, зокрема ядерної.
Також ми розповідали, що Китай закупив рекордний об'єм російської нафти в 2024 році. У той же час, закупівля нафти із Саудівської Аравії зменшилися на 9%.