
Міністерство внутрішніх справ Білорусі заявило про готовність "застосовувати спецзасоби і бойову зброю" щодо протестувальників.
Читайте такожУ Євросоюзі вирішили ввести санкції проти Лукашенка - ЗМІ
Як заявила речник відомства Ольга Чемоданова в Telegram, таке рішення пов'язане нібито з "радикалізацією" протестів. Вона уточнила, що зброя буде застосовуватися "у разі необхідності".
"Протести, що змістилися переважно в Мінськ, стали організованими і вкрай радикальними. У зв'язку з цим, співробітники органів внутрішніх справ і військовослужбовці внутрішніх військ не підуть з вулиць і в разі необхідності будуть застосовувати спецзасоби і бойову зброю. Про це і не тільки заявив перший заступник Міністра внутрішніх справ Геннадій Казакевич", – йдеться в повідомленні.

Що відбувається в Білорусі: хроніка протестів
9 серпня в Білорусі відбулися президентські вибори.
Згідно з офіційними даними ЦВК, Лукашенко набрав 80,1% голосів виборців, його основний опонент Тихановська - 10,1%, інших трьох кандидатів підтримали менше 2%.
- Тисячі жителів Білорусі, незгодних з підсумками виборів, вийшли на акції протесту, відбулися зіткнення з силовиками.
- У перші дні учасників акцій жорстоко розігнав міліцейський спецназ, тисячі людей затримали, багатьох з них під час затримання і в СІЗО сильно били.
- Європейський Союз не визнав результатів виборів президента Білорусі та вважає Лукашенко нелегітимним президентом.
- 16 серпня в Мінську відбувся наймасштабніший в історії Білорусі Марш за свободу. На вулиці вийшли сотні тисяч людей. Масштабні акції у вихідні дні стали своєрідною традицією.
- 17 серпня підприємства по всій Білорусі почали страйки.
- Чинний президент Лукашенко перед працівниками МКЗТ заявив: "поки ви мене не вб'єте, інших виборів не буде".
- Білоруська опозиція створила Координаційну раду, мета якої – забезпечити транзит влади.
- Міністр оборони Білорусі Віктор Хренін заявив, що може залучити армію для розгону протестувальників.
- В ЄС почали готувати санкції проти білоруських чиновників. Латвія, Литва та Естонія вже заборонили в'їзд 30 громадянам Білорусі. Серед них - президент країни Олександр Лукашенко.
- 15 Вересня Верховна Рада України прийняла заяву щодо подій у Білорусі. Нардепи назвали вибори нечесними, засудили репресії і підтримали введення Євросоюзом санкцій проти білоруських чиновників.
- 17 вересня Європарламент не визнав перемогу Лукашенка на виборах і визнав Координаційну раду білоруської опозиції тимчасовим представницьким органом білорусів.
- 23 вересня в Мінську відбулася таємна інавгурація Лукашенка.
- Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що "інавгурація" Олександра Лукашенка не означає визнання його легітимності на посаді президента.