Єнс Столтенберг / фото REUTERS

Генеральний секретар Організації Північноатлантичного договору Єнс Столтенберг наголошує, що Росія продовжує готуватися до повномасштабного нападу на Україну.

Як передає кореспондент УНІАН, про це Столтенберг сказав у Брюсселі на брифінгу після засідання Комісії Україна-НАТО.

"Кожна ознака свідчить, що Росія продовжує планувати повномасштабну атаку на Україну. Ми бачимо невпинне воєнне нарощення. Вони пообіцяли відійти назад, але продовжували нарощувати. Ми бачимо, що усе більше і більше їхніх сил виїжджають з таборів і перебувають у бойовому порядку і готові нанести удар", - наголосив Столтенберг.

Генеральний секретар Альянсу додав, що спостерігаються подальші провокації на Донбасі і різні підставні операції під "чужим прапором", покликані спробувати створити підставу для нападу.

"І минулої ночі ми, звичайно, бачили, що ще більше російських військ заїхало на Донбас - у частини Донецької і Луганської областей", - сказав Столтенберг.

Також він звернув увагу на погрозливу риторику, яка була підтверджена вчора під час виступу президента РФ Володимира Путіна.

"У той же час, ніколи не пізно не нападати. І саме з цієї причини ми продовжуємо закликати Росію відійти назад, знизити напруження і сумлінно взаємодіяти у дипломатичних зусиллях з пошуку політичного рішення. Якщо Росія вирішить знову застосувати силу проти України - будуть ще навість сильніші санкції, і навіть доведеться заплатити високу ціну. Союзники продовжують надавати підтримку Україні", - наголосив Столтенберг.

Він сказав, що сьогодні на зустрічі Комісії Україна-НАТО багато країн-членів зобов'язалися продовжувати фінансову і воєнну підтримку України.

Україна і НАТО: що відомо про шлях до Альянсу

В комюніке за підсумками останнього саміту Альянсу у Брюсселі 14 червня 2021 року зазначалося, що Україна стане членом НАТО за допомогою реалізації Плану дій щодо членства.

Президент США Джо Байден заявляв, що окупація Росією частини українських територій не впливає на вступ до НАТО, але Україна повинна позбутися корупції. Україна повинна відповідати певним критеріям, щоб отримати ПДЧ, зазначав він.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба закликав країни НАТО в 2022 році надати Україні ПДЧ.

1 грудня 2021 року президент РФ Володимир Путін заявив, що хоче отримати від Заходу гарантії невступу України в НАТО.

Генсек Альянсу Єнс Столтенберг неодноразово підкреслював, що НАТО не піде на поступки Росії в питанні наближення України до членства. За його словами, Україна має право на захист і разом з НАТО визначатиме питання членства в Альянсі.

14 лютого 2022 року канцлер Федеративної Республіки Німеччина Олаф Шольц у Києві заявив, що питання членства України в НАТО поки не стоїть на порядку денному.

Вас також можуть зацікавити новини: