У планах адміністрації США - депортувати 200 тисяч українських мігрантів / колаж УНІАН, фото УНІАН, Янош Немеш, ua.depositphotos.com

Адміністрація США розробила план витрати 250 мільйонів доларів, призначених для іноземної допомоги, на повернення мігрантів, які прибули у Штати із зон активних бойових дій. Йдеться, зокрема, і про 200 000 українських та 500 тисяч гаїтянських біженців. Про це пише The Washington Post із посиланням на внутрішні документи.

Зазначається, що ця пропозиція розроблялася ще до того, як 5 травня Міністерство внутрішньої безпеки США оголосило, що іммігранти, які добровільно "самодепортуються" до своїх країн, зможуть отримати виплату в розмірі 1000 доларів від уряду США.

Видання нагадало, що і попередні адміністрації США підтримували використання коштів платників податків для добровільної репатріації мігрантів. Однак, наголосило, пропозиція президента Дональда Трампа особлива, оскільки стосується людей, які втекли з небезпечних регіонів, і, схоже, має на меті обійти Міжнародну організацію з міграції (МОМ), що пов’язана з ООН і зазвичай координує такі повернення. 

Відео дня

Цей план також збігається з намірами адміністрації Трампа скоротити іноземну допомогу, зокрема ліквідувати Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) і припинити 80% його програм, у тому числі тих, які обслуговували Україну, Гаїті та інші проблемні країни.

Окрім українців та гаїтян, у проєкті документів згадуються афганці, палестинці, лівійці, суданці, сирійці та єменці, які також можуть бути об’єктами програми добровільної депортації. Тим часом, наголошує видання, Міжнародна організація з міграції не підтримує повернення людей у будь-яке з цих місць.

Проєкти документів мають позначку "попереднє рішення", а представник Міністерства внутрішньої безпеки назвав їх "застарілими". Попри це, наголошується у матеріалі, Міністерство внутрішньої безпеки і Держдеп минулого тижня уклали угоду зі згаданими положеннями, включно із сумою в 250 мільйонів доларів із фондів зовнішньої допомоги. У ній, однак, не згадуються конкретні національності.

Критики цієї пропозиції, зокрема колишні урядовці, вважають цю ініціативу негуманною і такою, що суперечить давнім ідеалам США. Адже виходить, що адміністрація Трампа змушує людей, які шукають притулку, повертатися до країн, де їм загрожує небезпека. Критики також підозрюють, що такий план є нецільовим використанням коштів іноземної допомоги.

Видання нагадало, що за часів адміністрації попереднього президента США Джо Байдена і українцям, і гаїтянам було надано тимчасовий статус, який дозволяє мігрантам залишатися в Штатах, якщо вони не можуть безпечно повернутися до своєї країни. 

Речниця Міністерства внутрішньої безпеки Тріша Маклафлін підтвердила справжність документів, створених у квітні-травні, але зазначила, що рішення щодо України та Гаїті ще не ухвалено:

"Міністерство внутрішньої безпеки та Держдепартамент працюють разом над реалізацією політики президента, використовуючи кошти зовнішньої допомоги для стимулювання добровільної депортації осіб, які перебувають у США незаконно".

Що відомо про можливу депортацію українських біженців зі США

Як повідомляв раніше УНІАН, українські біженці у США бояться, що Трамп вижене їх з країни. Bloomberg писав, що  нещодавно українські мігранти отримали електронний лист від Міністерства внутрішньої безпеки США, в якому йшлося про те, що "програми гуманітарного умовного звільнення припинено" і  українцям треба покинути США.

Журналісти з'ясували, що наступного дня українським мігрантам надійшов другий лист, у якому йшлося про те, що попереднє повідомлення було надіслане помилково. 

"Це просто створило хаос у суспільстві. Як можна нормально працювати і керувати своєю сім'єю, якщо ти постійно перебуваєш під таким тиском?", - сказав журналістам Едем Уппа, 29-річний виходець із Криму, який живе у США з 2015 року.

Вас також можуть зацікавити новини: