
Щоб закрити можливі шляхи Росії до перемоги у війні проти України, Києву та його партнерам необхідно вжити заходів. Про це пише старший науковий співробітник із сухопутних воєн у Королівському об'єднаному інституті оборонних досліджень Джек Вотлінг у статті для The Guardian.
"Поточні шляхи до військової перемоги Росії такі, що Україна опиниться з такою малою кількістю військ, що не зможе належно захистити весь фронт... або партнери України припинять постачати країні достатньо зброї для продовження бойових дій", - зазначив він.
За його словами, США ясно дали зрозуміти, що вони не будуть гарантом безпеки України, у зв'язку з цим європейські політики тепер стоять перед чітким вибором: якщо вони хочуть миру, вони повинні інвестувати у свої збройні сили, щоб мати можливість його зберегти:
"Якщо Україна буде переможена, загроза для Європи стане гострою. Аналогічним чином, для перемоги України необхідні інвестиції в промисловий потенціал для її підтримки. У Європи є гроші. Поки що не ясно, чи є у Великої Британії та інших європейських партнерів України бажання їх витрачати".
Як додав Вотлінг, попри те, що Росія зазнає більше втрат, у неї достатньо сил, щоб продовжувати виснажливу війну.
"Російські сили, що атакують Україну, тепер складаються з 580 000 солдатів. Росіяни набрали 400 000 солдатів у 2024 році, тоді як Збройні сили України утримують 1200 км фронту з менш ніж 200 000 солдатів. Виходячи з цього, Путін вважає, що він може просто битися довше, ніж Україна може підтримувати зусилля", - зазначив експерт.
Водночас він акцентував, що запас військової переваги у Росії невеликий.
"Російські військові значно відстають, здебільшого через низьку якість своєї піхоти і відсутність командування та управління на низовому рівні. Хоча Росія регулярно прориває українські оборонні лінії, вона не використовує ці прориви", - наголосив Вотлінг.
Для України ж, за словами експерта, найбільші ризики сьогодні - це формування сил і моральний дух. Він припустив, що якщо Україна зможе виправити свій процес формування сил, то важелі впливу відійдуть від Москви, і цілком можливо, що Росія змінить курс:
"Росіяни цілком могли б почати наполягати на припиненні вогню. Але тоді Україна опиниться у величезній небезпеці. Їй потрібно буде провести вибори, що буде спірним. Війська захочуть демобілізуватися і побачити свої сім'ї. Але Росія не буде демобілізуватися, і щойно вона припинить зазнавати великих втрат, її промисловість переозброїть свої сили. Тоді виникає ризик того, що Москва дестабілізує Україну зсередини, паралізує її економіку, погрожуючи відновленням бойових дій, а потім нападе, коли Україна буде набагато слабшою".
Зеленський закликав створити окрему армію Європи
Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський закликав створити Збройні сили Європи:
"Давайте будемо відвертими, зараз ми не можемо виключити можливість того, що Америка може сказати "ні" Європі в питаннях, які загрожують їй. Багато лідерів говорять про Європу, яка потребує власної армії, армії Європи. Я дійсно вважаю, що час настав: Збройні сили Європи мають бути створені".