Законопроект про виборидепутатів Верховної Ради України планується передати до парламенту влітку поточного року, повідомив міністр юстиції, голова робочої групи при президентові з розробки нового виборчого законодавства Олександр ЛАВРИНОВИЧ на прес-конференції у понеділок, передає кореспондент УНІАН.

Він зазначив, що зараз ще тривають дискусії навколо законопроекту. За словами міністра, проект передадуть на експертизу міжнародним установам, в тому числі Венеціанській комісії. За його словами, після цього ЯНУКОВИЧ запропонує робочій групі розробити остаточний законопроект для розгляду ВР. «Це ще достатньо довгий шлях», - сказав ЛАВРИНОВИЧ.

Він прогнозує, що законопроект буде передано до парламенту на початку або в середині літа, тобто під час поточної сесії ВР. Міністр наголосив, що це робитиметься для того, щоб законопроект був ухвалений восени 2011 року, тобто за рік до виборчої кампанії.

Відео дня

За словами ЛАВРИНОВИЧА, законопроектом передбачено, що половина складу ВР обиратиметься за пропорційною системою, тобто обиратимуться кандидати від політичних партій, а інша половина депутатів обиратиметься за мажоритарною системою в одномандатних виборчих округах. Він також повідомив, що для кандидатів від партій проектом передбачається п’ятивідсотковий виборчий бар’єр.

ЛАВРИНОВИЧ поінформував, що законопроектом пропонується самовисунення кандидатів у мажоритарних округах. За його словами, також розробники пропонують встановити грошову заставу для кандидатів у депутати у розмірі 12 мінімальних заробітних плат. Крім того, передбачено, що грошова застава, внесена кандидатом, який не був обраний депутатом, перераховується до державного бюджети.

Крім того, у законопроекті передбачено, що в бюлетені для голосування у загальнодержавному окрузі не буде позиції «не підтримую кандидатів у народні депутати України від жодної політичної партії», а у бюлетені для голосування в одномандатному окрузі позиції - «не підтримую жодного кандидата».

ЛАВРИНОВИЧ наголосив, що норма про самовисунення в одномандатних виборчих округах і заборона виборчим блокам балотуватися на виборах до ВР «суттєво підірвуть ринок політичних партій». «Таке явище в Україні існувало», - додав він. Міністр нагадав, що для формування блоків бралися будь-які партії.

Міністр не виключив, що під час розгляду законопроекту про вибори нардепів в парламенті виникнуть дискусії, зокрема, навколо п’ятивідсоткового бар’єру та навколо інших позицій.

Крім того, він повідомив, що законопроектом планується передбачити право для будь-яких громадських організацій вести спостереження за виборами, починаючи від «Товариства рибалок» і закінчуючи Комітетом виборців України».