Яка країна найбагатша у світі / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

Економічні аналітики щороку порівнюють рівень життя по всьому світу та оцінюють, у якій країні найвищі зарплати та благополучне життя. Ідея жити у державі з розвиненою економікою видається привабливою. Але не варто забувати, що часто у таких країнах високі податки та ціни.

Ми склали список найбільш забезпечених держав світу на 2025 рік. А також назвали ймовірні причини їхнього економічного успіху. У них створені хороші умови для життя, а населення живе в достатку.

Яка найбагатша країна у світі - рейтинг у 2025 році

Список найбагатших держав опублікувало видання Uniwide. Для складання топа експерти спиралися на такі критерії, як загальний валовий внутрішній продукт (ВВП), ВВП на душу населення і паритет купівельної спроможності, а також суб'єктивний індекс щастя.

Відео дня

1 місце - Люксембург

Найбагатша країна у світі - це крихітна територія між Францією, Бельгією та Німеччиною. Усе населення держави становить близько 700 000 осіб, як в одному Львові.

Як повідомляє сайт Easybiz, середня зарплата в Люксембурзі становить 81 тисячу євро на рік або близько 6750 євро на місяць (до вирахування податків), а мінімальна - приблизно 2500 євро, що є найвищим показником у світі.

Люксембург - економічне диво / фото pexels

Такого рівня життя Люксембург домігся не завдяки природним ресурсам. У країні немає родовищ газу та нафти, зате діють низькі податки для компаній і стабільне законодавство. Держава є дуже привабливою для інвестицій. Сюди приїжджають талановиті фахівці з усієї планети, а великі корпорації охоче відкривають штаб-квартири. Понад 90% ВВП забезпечує сфера послуг.

Усі ці фактори зробили Люксембург "економічним дивом". При цьому багатство не залишається тільки в еліти - уряд запровадив прогресивний податок, тож великого розриву між багатими та бідними немає.

2 місце - Сінгапур

Держава-місто Сінгапур в Азії - це найбагатша країна світу з-поміж усіх, що не знаходяться в Європі. Його історія є прикладом того, як злиденна рибальська територія може стати одним із найбільш технологічних мегаполісів планети.

Сінгапур - технологічний гігант / фото pexels.com

До 1950-их років Сінгапур був звичайною бідною південноазійською державою. Але 1959 року прем'єром став Лі Куан Ю, який зробив свою батьківщину країною з процвітаючою економікою "першого світу". Він жорстко боровся з корупцією, залучив інвестиції в сферу освіти і фінансував високі технології, а також ввів низькі податки для бізнесу. За 50 років Сінгапур став однією з найбагатших країн.

На користь економіці йшло і географічне розташування на перетині торгових шляхів. Острів став великим портом, отримуючи величезні доходи від обслуговування вантажних кораблів. Як підсумок - хоча у держави є і проблеми, в технологічному розвитку їй немає рівних.

3 місце - Ірландія

Друга найбагатша країна в Європі розташована по сусідству з Великою Британією. Причини економічного успіху Ірландії схожі з двома іншими фіналістами. Це пільгові корпоративні податки, привабливі умови для інвестування, ставка на високі технології. Тут відкрили свої офіси такі технологічні гіганти, як Meta, Pfizer, Intel, Apple, Microsoft. До того ж Ірландія англомовна, чим приваблює англомовних фахівців з усього світу. Вони обирають для переїзду саме Ірландію, а не Британію, оскільки остання вже не входить до ЄС.

Ірландія - англомовний рай / фото Марина Григоренко

Звісно, у держави є свої проблеми, такі як високі ціни та криза житла. Багато експертів вважають ірландський ВВП штучно роздутим, але все ж країна посідає третє місце в списку найбагатших.

Раніше ми розповідали, куди їхати біженцям з України в 2025 році. 6 європейських держав готові приймати українців і надають їм урядову допомогу.

Вас також можуть зацікавити новини: