Щоб довго жити треба притримуватись здорового способу життя / фото ua.depositphotos.com

Італійський острів Сардинія входить до однією з п'яти так званих "блакитних зон" світу - це місця, в яких велика кількість мешканців доживає до 100 років і більше.

Як пише cnbc, важливу роль у їхньому довголітті відіграє те, що ці люди їдять. Однак не обов'язково переїжджати до Сардинії, щоб отримати ці кулінарні переваги. Видання дослідило, які харчові звички мають місцеві мешканці.

По-перше, вони мало їдять м'яса, а більша частина їжі вирощується на острові. Вона не містить пестицидів, гормонів, барвників чи цукру. До типового сардинського меню входять овочі, зелень, салати, квасолеві супи з фенхелем, нутом чи помідорами.

Відео дня

Також ці італійці вживають продукти з козячого та овечого молока. Вони мають протизапальні властивості та знижують рівень шкідливого холестерину.

Сардинське червоне вино, яке вирощується у гірських регіонах, має вищий рівень поліфенолів, ніж більшість інших вин. Поліфеноли - це антиоксиданти, які можуть допомогти захистити від діабету і хвороб серця.

До традиційних страв входить корж carta di musica, який готують з цільного зерна, мають високий вміст білка та низький рівень глютену. Також вони щодня п'ють чай з розторопші, який, як вважають, очищає печінку.

Видання радить вирощувати власну їжу. Сардинці люблять шукати дику спаржу, дику зелень, ягоди та гриби. Не робіть цього самостійно без відповідної підготовки, інакше ви ризикуєте з’їсти щось отруйне. Якщо у вас немає городу, спробуйте вирощувати в горщиках салат, помідори, базилік, петрушку і кабачки.

Крім того, радять менше їсти у ресторанах.Сардинці люблять готувати. Знайдіть час, щоб насолодитися звуками нарізання цибулі, подрібнення часнику та свіжих помідорів для смачного соусу.

Для того, щоб довше жити, більше рухайтеся. Жителі острова залишаються активними цілий день. Вони пасуть овець, доять кіз, збирають дику зелень, готують їжу, прибирають і садять. Якщо ви цілий день сидите перед комп’ютером, встановіть таймер на своєму телефоні чи смарт-годиннику з інтервалом від 30 до 45 хвилин, щоб ви не забули встати й потягнутися чи прогулятися в обідній час.

Поради щодо довголіття

Як повідомляв УНІАН, залишатися здоровим і кмітливим є метою більшості людей у ​​віці. Існує окрема група людей, яка відома як SuperAgers. До неї входять особи, чий вік перевищує 80 років, але їхній об’єм пам’яті такий, як у 50-літніх. Є декілька кроків, виконуючи які можна наблизитись до цієї групи.

Дослідник довголіття та лікар регенеративної медицини Ніл Полвін назвав продукт, який їсть щодня, щоб жити довше.

Вас також можуть зацікавити новини: