
Уявіть, що ви - глава Facebook Марк Цукерберг. Який вигляд має ваш звичайний робочий день? Більшість людей з управлінським досвідом, ймовірно, припустять, що він проводить свої робочі години в нескінченній низці зустрічей. Можливо, хтось навіть може припустити, що Цукерберг навіть планує свій час до хвилини, як його колеги-мільярдери Білл Гейтс та Ілон Маск.
Але нещодавно Цукерберг дав інтерв'ю співзасновнику Stripe Джону Коллісону і розповів про свою систему продуктивності, яка виявилася зовсім не схожою на типову перевантаженість зустрічами, від якої страждають багато керівників, пише Inc.
Натомість Цукерберг зізнався, що віддає перевагу альтернативному підходу до продуктивності (і здорового глузду), яким користувалися й інші видатні особистості - від топ-менеджерів Google до Альберта Ейнштейна.
Цей підхід називається правилом 80 відсотків.
Чому Марк Цукерберг уникає індивідуальних зустрічей
Розмова зайшла про важливе, коли Коллісон запитав Цукерберга, як він організовує свій час, щоб "дійсно витрачати його на те, що важливо для компанії".
Це ключове питання не тільки для генеральних директорів багатомільярдних корпорацій, а й для власників малого бізнесу та звичайних керівників середньої ланки. Хоча Цукерберг часто неформально спілкується зі своєю командою, він загалом намагається уникати регулярних, запланованих індивідуальних зустрічей. Натомість він намагається залишати в розкладі достатньо вільного часу".
"Ситуація доволі динамічна, і ти прокидаєшся вранці з розумінням, що сьогодні потрібно зосередитися на трьох ключових речах. Я хочу бути впевненим, що в мене є часовий блок, щоб цим зайнятися", - пояснює він.
Вільні вікна в розкладі дають змогу Цукербергу бути гнучким, але також допомагають зберегти душевну рівновагу.
"Я стаю дуже роздратованим і впадаю в поганий настрій, якщо весь мій день розписаний, а в мене є важливе завдання, на яке я не знаходжу часу, тому що сиджу на менш значущих зустрічах. Кілька таких днів поспіль - і я просто вибухаю", - скаржиться він.
Ось чому мільярдер переконаний, що потрібно залишати "значну кількість часу вільним". Це створює простір для роздумів, саморозвитку та оперативного реагування на проблеми, що виникають. У Google називають підхід Цукерберга "правилом 80 відсотків"
Корпоративний коуч із продуктивності в Google Лора Мей Мартін називає цю ідею "правилом 80 відсотків". Суть його в тому, щоб планувати тільки 80% робочого часу, а решту 20% - залишати вільними на випадок несподіваних завдань.
"Я завжди кажу людям: прагніть брати на себе менше зобов'язань, ніж можете. У підсумку ви досягнете ідеального балансу. Намагайтеся заповнювати тільки 80% розкладу - і це приведе вас до правильного рівня зайнятості", - пояснила якось вона.
Хто ще дотримувався цього правила
Ейнштейн був відомий тим, що залишав у своєму розкладі великі вікна для роздумів та експериментів. Але цей метод працює не тільки для вчених. Стів Джобс теж був прихильником вільного розкладу.
Понад 20 років тому інженер-програміст Том ДеМарко написав цілу книгу, присвячену суті правила 80 відсотків. Він пояснює, що якщо ви занадто перевантажені, ви не зможете адекватно реагувати на несподіванки. У довгостроковій перспективі це знижує продуктивність.
Інші цікаві новини про мільярдерів
Раніше УНІАН повідомляв, що Баффет розніс у пух і прах трюк про "10 тисяч годин" для успіху. Він наголошує на важливості природних здібностей, зацікавленості та наставництва. "Знайдіть свій власний шлях. Озирніться навколо і знайдіть те, що вас дійсно захоплює", - зазначив Баффетт.
Крім того, Ілон Маск зробив моторошне передбачення для всього людства. Саме з цієї причини мільярдер так відчайдушно бажає відправити людину на Марс.