Лосось багатий на жирні кислоти омега-3 / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com, pixabay.com

Здоров'я мозку безумовно залежить від загального режиму харчування. Нам необхідно їсти різноманітну поживну їжу, яка містить безліч різних корисних речовин, зазначила дієтологиня Сара Беррі з Лондона, пише Telegraph.

Нещодавнє дослідження, опубліковане в журналі Nature Mental Health, підтвердило це і показало, що, коли справа стосується здоров'я мозку, ніщо не зрівняється зі збалансованою дієтою.

"Люди, які дотримувалися більш збалансованої дієти, мали кращий "рухливий інтелект", швидкість опрацювання інформації, пам'ять, виконавчі функції", - розповів один з авторів дослідження доктор Вей Ченг.

Відео дня

Однак, як зазначила дієтологиня Беррі, "у деяких продуктах є чарівні інгредієнти, які дійсно можуть допомогти нашому мозку". Наприклад:

Лосось. Багатий на жирні кислоти омега-3, які важливі для серця та імунітету, а також для здоров'я мозку. Одне дослідження показало, що добавки омега-3 борються із симптомами депресії, а також можуть допомогти запобігти їй.

Горіхи та насіння. Є джерелом поживних речовин і містять поліфеноли, які впливають на здоров'я мозку. Особливо гарні волоські горіхи, стверджують фахівці. Дослідження 2020 року показало, що вживання волоських горіхів призводить до поліпшення пам'яті та роботи мозку.

Капуста. Багата на поживні речовини і клітковину, які пов'язані з уповільненням зниження когнітивних функцій.

Кава. Також підтримує когнітивні функції мозку, зазначила дієтологиня Габріела Пікок. Дослідження, проведене в січні 2024 року, показало, що дві-три чашки кави або чаю на день знижують ризик деменції на 28%.

Зелений чай. Містить L-теанін, який може поліпшити якість нашого сну, викликає спокій, стимулюючи серотонін, заспокоює тривогу і підвищує рівень щастя.

Цільнозернові продукти. Дослідники виявили темпи зниження когнітивних функцій і пам'яті у тих, хто регулярно їсть цільнозернові продукти.

Оливкова олія першого холодного віджиму. Багата на поліфеноли, які корисні для здоров'я мозку. Згідно з дослідженням Гарвардської школи громадської охорони здоров'я, вживання всього лише половини чайної ложки оливкової олії на день достатньо, щоб знизити ризик смерті від деменції на 28%.

Нагадаємо, раніше було названо користь грейпфрута для здоров'я.

Вас також можуть зацікавити новини: