Кастильський "манчего" или "парміджано" з Італії - який сир обрати для користі / фото ua.depositphotos.com

Сир - корисний варіант перекусу, відомий своєю поживністю, вмістом жирів та білку. Переважна більшість його різновидів мають понад 20 г жирів на 100 грамів продукту, йдеться в таблиці Nutritionix. Однак, якщо обирати, якому сиру варто надати перевагу?

Зареєстровані в США дієтологи Сара Нейман та Еліза Харлоу назвали свій топ-10 сирів, стверджуючи, що вони найкорисніші за кількістю корисних амінокислот. Відповідний список розглянув Parade

Найкорисніші сири - топ дієтолога 

1. Моцарела - граний вибір для фігури. Це корисний варіант сиру для тих, стежить за калорійністю свого раціону. У ньому трохи менше жиру та натрію, ніж в інших сирах, зазначають дієтологи.

Відео дня

2. Іспанський "Манчего" - для "безлактозників". Це різновид твердого сиру, який прийшов до нас із Кастилії (виробляється з молока овець породи "манчего"). Нейман каже, що в ньому надзвичайно низький вміст лактози. Тож, це граний вибір для тих, хто має лактозну чутливість.

3. Козячий сир від запалень. Це варіант для людей, які погано переносять сир з коров'ячого молока. "Це тому, що білок казеїн, який міститься в козячому сирі, не викликає запальних ефектів, як в інших видах молочних продуктів", - каже Нойманн. Козячий сир також містить багато селену - поживної речовини, яка допомагає захистити організм від запалення.

4. Пармезан - білковий король серед сирів. Дієтологи стверджують, що це один з найкращих варіантів в контексті поживності. До того ж у пармезані також мало лактози - це ще одна альтернатива для чутливих до неї людей. 

5. Швейцарський для тиску. "Швейцарський сир містить різні сполуки, які допомагають знизити кров'яний тиск", - каже Нойманн. Особливо дієтолог наголошує на вітаміні В-12 - швейцарський сир містить більше цієї поживної речовини, ніж будь-який інший сир. Також за "серцево-судинного переможця" його вважають завдяки кальцію, цинку і вітаміну D.

6. Чеддер, але органічний. Дієтологи кажуть, що важливо обирати сир в органічному вигляді, з якомога меншим вмістом натрію. "Справжній сир чеддер має майже білий або м'який помаранчевий колір після додавання спецій", - каже Нойманн. Якісний сир чеддер має велику кількість вітаміну К, важливого для здоров'я кісток, травлення та серця. Саме в цьому його перевага.

7. Пекоріно Романо - італійський овечий сир. Він багатий на кон'юговану лінолеву кислоту (клас жирів КЛК). Ця амінокислота сприяє зменшенню запалення та підтримці здоров'я серця.

8. Парміджано Реджано - ще один "італієць" з високим вмістом жиророзчинних вітамінів, зокрема вітамінів A, D, E і K. На відміну від "пекоріно романо", він виготовляється з сирого коров'ячого молока, а не з овечого.

9. Фета або бринза. Сир менш калорійний, ніж більшість інших. Це хороший варіант для тих, хто бажає посмакувати сиром, але з'їсти менше калорій. "Фету гарно давати в салати, разом з макаронами або в поєднанні з солодкими елементами", - каже Нойманн.

10. Домашній сир - ще один білковий "айсберг". Харлоу каже, що домашній сир, як і пармезан, містить більше білка за своїх конкурентів. Його можна додавати у смузі, їсти з фруктами та мюслями або навіть використовувати як альтернативу сметані.

Чому в сирі є дірки - таємницю розкрито

Можливо, ви колись думали про те, чому в деяких сирах є дірки. Іноді вигляд деяких сирних делікатесів змушує думати, ніби їх хтось кусав. Однак поява дірок у сирі пояснюється особливістю процесу виробництва. Дірки утворюються через бульбашки вуглекислого газу, які проникають в сир. Зокрема, дірками відомий альпійський сир з району Емменталя в Швейцарії. 

Вас також можуть зацікавити новини: