Бігати взимку можна - вчені виділяють 5 плюсів для організму / фото ua.depositphotos.com

Для шанувальників активних занять спортом, любителів пробіжок на природі та українців, які тільки роздумують, чи варто взувати кросівки та починати займатися спортом на вулиці у хуртовину та мороз, є гарна новина.

Вчені з Midwest Orthopaedics at RUSH заявляють, що бігати в холодну погоду насправді дуже корисно. Є мінімум 5 причин, чому варто це спробувати, пише Newsweek 90.

"Холодна погода не повинна змушувати бігунів сидіти в закритих приміщеннях, я заохочую своїх пацієнтів до пробіжок на свіжому повітрі", - заявляє ортопед Джошуа Бломгрен. 

Він стверджує, що фізичні вправи - це немов "ліки" для людини навіть при мінусовій температурі повітря. Холод допомагає нашому організму долати більші дистанції. І якщо порівняти стрес та зусилля, які докладає тіло людини при заняттях спортом при спеці та холоді, то зима є більш виграшним сезоном для бігуна. Головне зважати на кілька правил: не бігати при дуже низькій температурі та підібрати для себе теплий спортивний одяг. 

Біг на холоді має 5 переваг

1. Чим холодніше, тим легше бігти. Ми вже згадували про цей аргумент на користь зимового бігу, але слід зупинитися на цьому детальніше. Вчені Midwest Orthopaedics at RUSH стверджують, що влітку, коли людина займається спортом при спеці, вона суттєво збільшує серцево-судинне та метаболічне навантаження на організм. Це стосується і пробіжок. Також біг у спеку змушує наше тіло більше пітніти. Тобто відбувається процес тепловіддачі: організм, замість того щоб зосередитися на русі м'язів, починає мобілізувати ресурси для охолодження тіла. Цим частково пояснюється те, чому людині важче пробігти однакову дистанцію при різних градусах температури повітря.

2. Біг на холоді прискорює метаболізм. Вчені кажуть, що насправді "морозні" пробіжки можуть допомогти прискорити метаболізм в нашому тілі. В стані спокою метаболізм людини зазвичай не такий активний, але поєднання спорту та холодної температури змушує його працювати "на повну". Це означає, що люди, які прагнуть схуднути, гіпотетично швидше досягнуть цілі, якщо почнуть бігати взимку, ніж влітку. 

3. Біг ваш "квиток" у хороший настрій. Не секрет, що зимовий сезон часто супроводжують доволі похмурі дні без прояснень сонечка. Деякі люди мають в цей час гірший настрій. Науковці також кажуть про таке явище, як сезонний афективний розлад (САР), який частіше виникає взимку. Боротися із "депресією" фахівці радять пробіжками. Біг, як і інші фізичні вправи, здатний підвищити рівень серотоніну та ендорфінів в організмі. Ці сполуки ще деякі називають гормонами щастя. Отже, біг взимку може стати вашим природнім антидепресантом від поганого настрою. 

4. Біг допоможе влізти в штани після різдвяного застілля. Зима, а особливо її перший місяць грудень - це ціла навала "великих" релігійних та сімейних свят, які українці звикли святкувати у колі родини та з друзями. Досить калорійна святкова вечеря навряд чи зашкодить організму. А от їхня велика кількість, плюс залишки смачних салатів та новорічних смаколиків після кожної "дати" - можуть наробити "біди" вашій фігурі. Тому зима - це чудова пора року, щоб почати давати своєму організму додаткові фізичні навантаження хоча б для того, щоб підтримати себе в формі в період свят. Більш того, вчені заявляють, що бігуни мають на 25-40 відсотків менший ризик померти молодими. Отже, є ймовірність, що завдяки регулярним пробіжками вам вдасться прожити довше. 

5. Вбиває жир в організмі. Біг - це той вид спорту, який вважається чудовим жироспалювачем. За рахунок тривалого кардіонавантаження (наприклад, повільний біг) він допоможе розпрощатися з ненависними складками на животі, які так важко відпускає наш організм. Взимку цей ефекти посилюється завдяки низьким температурам. Вчені стверджують, що саме під час "зимових" пробіжок організм активніше перетворює небажаний білий жир на коричневий. Відбувається складний метаболічний процес: з непотрібного жиру, у вигляді якого наше тіло зазвичай відкладає для себе калорії, утворюється коричневий жир - сполука, яку починає спалювати наше тіло при відчутті холоду.

Отже, є мінімум 5 аргументів, які варто на собі перевірити, спробувавши пробігатися у вільний час взимку. Тільки не забудьте важливу пораду про теплий зручний одяг і правильне взуття. Якщо ви новачок, почніть з маленьких навантажень на рівні швидкої ходьби. Поступово збільшуйте навантаження та інтервали занять. Наприклад, можна бігти 1 хвилину і потім йти 3 хвилини, таким чином чергуючи навантаження.

Вчені порівняли користь бігу з ліками проти депресії

За результатами одного зі своїх досліджень вчені заявили, що біг приносить більше користі фізичному здоров'ю людини у порівняні з антидепресантами, які призначають лікарі пацієнтам з депресією. Відповідний висновок здатний радикально вплинути на методику лікування від цього захворювання. 

Але є і певний нюанс: дослідження показало, що займатися бігом виявляє бажання менша кількість людей. Переважній частині легше лікуватися саме пігулками. Тому, при зміні медичного протоколу на користь спорту, дотримуватися необхідних рекомендацій гіпотетично будуть менше пацієнтів.  

Вас також можуть зацікавити новини: