Названо 6 речей, які не варто казати людям, з якими ви їсте / ua.depositphotos.com

Вподобання у їжі у кожного різні, і варто навчитися це приймати. Для когось ситним обідом буде салат з овочами, хтось замовить стейк. 

Іноді під час групових обідів чи корпоративів люди дозволяють собі робити некоректні зауваження чи ставити питання щодо харчової поведінки інших. І звичка коментувати те, що і як їдять інші, є доволі поширеною. Але ви ніколи не знаєте, через що проходить конкретна людина, тож є 6 речей, які ви ніколи не повинні казати людині, з якою їсте, пише HuffPost.

1. "Я б ніколи не стала їсти ...".

Відео дня

Вказуючи на те, що ви уникаєте їсти те, що лежить на чиїйсь тарілці, з будь-якої причини, ви можете змусити людину відчути сором. Людині навіть може здатися, що ви порівнюєте своє тіло з їхнім, пояснює  ліцензований клінічний соціальний працівник і засновник Центру розладів харчової поведінки та оздоровлення "Процвітання" в Херндоні, штат Вірджинія – Хізер Бейкер. Особливо варто унікати чогось  на кшталт: "Я ніколи не зможу з'їсти стільки цукру, інакше я потовстішаю".

2. "Ти ж не збираєшся все це з'їсти?".

Доктор Евелін Аттіа, психіатр і директор Центру харчових розладів при Нью-Йоркській пресвітеріанській клініці Вестчестерського поведінкового здоров'я, каже, що подібні висловлювання можуть змусити людину відчути, що її засуджують за її вибір їжі.

Також не варто коментувати розмір власної тарілки або повноту: наприклад, "Я з'їв забагато". Це може змусити когось відчути сором за те, скільки він з'їв.

3. "О, ти сьогодні добре (або погано) харчуєшся".

Уникайте маркування їжі як "хорошої" чи "поганої", "здорової" чи "нездорової", - каже провідний терапевт платформи лікування розладів харчової поведінки Equip Брітні Лауро. Наприклад, якщо ви скажете: "Хіба це не шкідливо їсти на сніданок?", це може викликати почуття сорому і стати тригером для деяких людей. Вона наголосила на концепції "всі продукти добрі", що означає, що в раціоні людини є місце для всіх продуктів.

"Немає нічого забороненого, якщо, звичайно, у вас немає харчової алергії", – сказала вона.

4. "Ти на дієті?"

Ніколи не коментуйте, як їжа вплине на чиєсь тіло, наприклад, на збільшення чи зменшення ваги. Також варто уникати негативних висловлювань про власну зовнішність у зв'язку з тим, що ви їсте, у присутності інших. 

"Я живу за фразою, яку часто чую у своїй сфері: "Моя зовнішність – це найменш цікава річ у мені. Існує так багато інших тем, які ми можемо висвітлити", – наголосила Лауро. 

5. "Ти виглядаєш здоровою".

Це може звучати як комплімент, але Хізер Бейкер каже, що людина з розладом харчової поведінки може неправильно витлумачити це як натяк на те, що вона набрала зайву вагу, що може "запустити спіраль негативної самооцінки".

6. "Виглядає непогано".

У деяких випадках це може бути нешкідливо. Але деякі люди, особливо ті, хто відновлюється після харчових розладів, не хочуть, щоб їхня їжа привертала увагу.

"Зауваження про те, що їхня їжа виглядає смачно, може бути сприйняте як повідомлення про те, що вони потурають собі у виборі їжі або не цінують здоров'я у своєму виборі їжі", – каже Аттіа.

Поширена помилка при схудненні

Дієтолог Рейчел Пол застерегла від поширеної помилки при схудненні. За її словами, їжу не слід використовувати як "ласощі" або винагороду за досягнення. Їжа – це паливо, яке забезпечує поживними речовинами, щоб наш організм функціонував якнайкраще, але також вона повинна приносити задоволення.

Допомогти вам на шляху до омріяних форм можуть, зокрема, потенційні нагороди, каже фахівець. Так у вас завжди залишатиметься мотивація продовжувати далі. 

Вас також можуть зацікавити новини: