У заповіднику неодноразово відбувалися конфлікти між його керівництвом і браконьєрами / фото: tuzlim.org.ua

Адміністрація національного природного парку «Тузловські лимани» (Одеська область) звинувачує правоохоронців, зокрема, поліцію Татарбунарського району, в саботажі розслідування справ проти браконьєрів.

Як передає кореспондент УНІАН, відповідну заяву сьогодні на прес-конференції зробила в. о. директора парку Ірина Вихристюк.

Вона зазначила, що внаслідок браконьєрства (сільськогосподарського, рибного, мисливського та лісового) відбувається знищення екосистеми.

Відео дня

«Ми три роки боремося зі злочинною системою. Держава зазнає величезних збитків, і на жаль, правоохоронні органи не діють», - сказала Вихристюк.

За її словами, має місце мисливське лобі безпосередньо в Татарбунарській районній раді, звідки, як зазначила Вихристюк, координувалось протистояння з керівництвом заповідника. Зокрема, пікети місцевих жителів біля адмінбудівель, написання скарг, перекриття доріг тощо.

«На території Татарбунарського району не діють закони України. Коли вони зрозуміли, що «пікети» і перекриття доріг не допомогли, почали знищувати майно парку», - акцентувала керівник заповідника.

Зокрема, зловмисники почали знищувати (розстрілювати з рушниць) візуальні знаки, що ідентифікують межі парку. Всього було знищено понад 20 знаків, залишилося - 2.

Крім того, було викрадено мотор катера, щоб співробітники не могли протистояти браконьєрському вилову риби (водна акваторія заповідника - 20 тис. га), спалили єдиний службовий автомобіль «Нива», щоб не було можливості контролювати територію (територія по периметру - 250 км) тощо.

За словами начальника відділу державної охорони НПП «Тузловські лимани» Віталія Дімова, серед найбільш злісних порушників (близько 10 осіб) - депутати всіх рівнів, місцеві бізнесмени, колишні співробітники правоохоронних органів. «Всі вони мають вплив на Татарбунарську поліцію. За три роки до поліції подано 100 заяв щодо вчинення правопорушень», - сказав Дімов.

Він зазначив, що більшість цих заяв не внесені до ЄРДР, кримінальні провадження не відкривались, а, якщо відкривались, то не розслідувались належним чином.

«Поліція захищає не державну установу (заповідник - УНІАН), а порушників. Спостерігається повний саботаж у розслідуванні. Всі наші докази, які ми передаємо, як правило, губляться, вони їх «не бачать», - акцентував Дімов.

Зараз, за його словами, в суді розглядаються лише три справи. Серед них - напад на території заповідника на журналістів із застосуванням вогнепальної зброї та напад озброєних мисливців (понад 30 осіб) на чотирьох співробітників парку.

«Ці справи почали розслідувати лише під тиском громадських активістів», - додав представник держохорони.

Як зазначалось, коли адміністрація парку зверталась до регіонального главку поліції (в той час його начальником був Дмитро Головін), усі заяви знову повертались до Татарбунарської поліції.

Як зазначив адвокат Максим Попов, найближчими днями буде направлено нові звернення на ім'я начальника обласного управління поліції Олега Беха, до інших інстанцій.

Як повідомляв УНІАН, у заповіднику неодноразово відбувались конфлікти між його керівництвом і браконьєрами.

Довідка УНІАН. «Тузловські лимани» - національний природний парк, розташований на території Татарбунарського району Одеської області. Створений 1 січня 2010 року. Площа - 27 865 га. Загальна площа водних дзеркал водойм - 206 кв. км. Система озер, розташованих у парку, має статус водно-болотних угідь міжнародного значення, відповідно до Рамсарської конвенції, з особливим охоронним режимом.