В Румунії проживає найбільша популяція бурих ведмедів в Європі / Фото npp-synevyr.net.ua

У Румунії почастішали випадки нападу бурих ведмедів на людей. Фермери скаржаться, що в останні роки ведмедів розплодилося дуже багато. Вони витоптують поля, знищують урожай, нападають на худобу. Мешканці деяких сіл навіть бояться залишати свої поселення.

Читайте такожВ Україні побудують на дорогах коридори для диких тварин

Жертвами ведмедів в основному стають пастухи та рибалки. За останній рік від нападів ведмедів у Румунії загинуло шість чоловік, причому троє з них лише за один місяць, передає Бі-бі-сі. Для порівняння, з 2000-го по 2015 рік через ведмедів загинуло 11 осіб.

В Румунії проживає найбільша популяція бурих ведмедів у Європі - 6 тис., і зіткнення з людьми відбуваються все частіше.

Щоб запастися жиром на зиму, до настання холодів бурим ведмедям необхідно до 20 тис. калорій на день. У пошуках їжі вони долають великі відстані, в тому числі заходять у села і вибігають на автомобільні траси.

Нещодавно в румунських новинах широко висвітлювався випадок у віддаленому поселенні Трансільванії, де автомобіль збив великого самця ведмедя. Звір отримав множинні переломи і більше 15 годин провів в агонії, перш ніж влада дала дозвіл приспати його. Після цього випадкупід колесами машин загинули ще два ведмеді.

"За одну ніч я нарахував у нашому районі 22 ведмедя", - розповідає Каролі Пал, житель комуни Неауа в Трансільванії. "Скрізь, де я буваю, люди кажуть, що ведмедів розплодилося так багато, що стало неможливо займатися сільським господарством. Люди не можуть працювати в полях, тому що бояться залишати свої села", - скаржиться Каролі Пал.

Ще один місцевий житель, 69-річний пастух Януш Сабо розповідає, що охороняти стадо від ведмедів стає все складніше. "У цьому році ведмеді загризли чотирьох овець з мого стада. Всі пастухи страждають через ведмедів", - каже Сабо.

Багато хто вважає, що різке збільшення популяції бурих ведмедів у Румунії відбулося через заборону трофейного полювання в 2016 році.

Румунський парламент у вересні запропонував на п'ять років знову дозволити полювання на ведмедів. Законопроект викликав величезне обурення захисників тварин.

Понад 100 тис. осіб підписали звернення у Всесвітній фонд охорони дикої природи з вимогою заблокувати цю пропозицію, тим більше, що бурі ведмеді включені в список 1200 видів тварин і рослин, що знаходяться під охороною Євросоюзу.

Неурядові організації побоюються, що без ефективних заходів люди візьмуть боротьбу з ведмедями в свої руки, почнуть ставити капкани і розсипати отруту.

З настанням зими випадки нападу ведмедів на людей повинні скоротитися. Але до весни румунська влада і захисники навколишнього середовища повинні придумати, як вирішити проблему.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram